V zastavárně koupila předmět ve tvaru vejce za pár korun. Po jeho otevření objevila poklad rekordní hodnoty

Žena si koupila v zastavárně malované vejce za pár drobných. Tento nákup jí však nakonec vynesl statisíce.

starožitnictví i Zdroj fotografie: Peter Heeling; Skitterphoto, Creative Commons Zero, Public Domain Dedication
                   

Mnoho lidí rádo prochází bleší trhy, bazary a zastavárny, kde nalézají spoustu zajímavých věcí, které si poté vystavují doma. Jiní to zase nazývají harampádím a zbytečnostmi. Většina těchto sběratelů však tajně doufá, že narazí na nějaký poklad, starožitnost, jež má ve skutečnosti mnohem větší cenu, než za kterou se prodává, nebo nějaký cenný předmět známého umělce, jenž by novému majiteli přinesl velké jmění.

V zastavárně koupila porcelánové vejce

Příběh ženy, které se podařilo nalézt opravdový poklad, je pro takové lidi velkým povzbuzením a inspirací. K tomuto koníčku ji už v dětství přivedla její babička, která ji poprvé vzala na bleší trh. Do této činnosti se zcela zamilovala a provozuje ji doteď. Bohužel její manžel ani děti s ní tuto radost nikdy nesdíleli, spíše naopak. Ona však přesto alespoň jednou týdně navštívila bleší trh, bazar, nebo starožitnictví, kde procházela kousek po kousku, aby jí neunikla žádná nabízená věc, a vždy si nějaký úlovek odnesla domů.

Nedávno žena navštívila zastavárnu. Prodejny tohoto typu měla moc ráda. Její instinkt ostříleného bazarového zákazníka ji zavedl k pultu, kde byly vystaveny různé cetky. Mezi ozdobnými a ručně malovanými talíři a hrnečky, porcelánovými miskami a podobným zbožím ji zaujalo smaltované vejce. Něčím ji velmi přitahovalo, proto jej chtěla mít. S prodavačem usmlouvala vhodnou cenu, ten jí zboží zabalil do novin a vložil do sáčku. Spokojená žena odešla domů, kde svůj úlovek ukázala manželovi, který si zrovna četl knihu.

Myslela si, že jsou falešné, ale opak byl pravdou

Muž si vejce skepticky prohlížel a své manželky se zeptal, co to vlastně je. Ona po bližším zkoumání usoudila, že se jedná o šperkovnici. Snažila se předmět otevřít, ale nešlo to. Uzávěr byl zrezivělý. Když s vajíčkem zatřásla, uslyšela, že se vevnitř něco nachází. Manžel si ji dobíral, že určitě zlato s diamanty. Po marné snaze šperkovnici otevřít se toho chopil její muž, který hrubou silou předmět otevřel.

Uvnitř se nacházel červený sametový balíček, do kterého byly zabaleny krásné náušnice. Střední kamínek byl obklopen malými zelenými skleněnými korálky. Muž jednu pečlivě prozkoumal a vydechl na ni.

Žena si byla jistá, že jsou falešné, ale manžel ji vyvedl z omylu. Nedávno totiž četl, že se diamant při výdechu nezamlží, a to přesně se stalo i v tomto případě. Rozhodli se jít k odborníkovi, který jim potvrdil, že se jedná o zlato a diamanty v hodnotě necelých 200 tisíc korun. Ženě se podlomila kolena. Nakonec se tento vzácný šperk vydražil za téměř půl milionu korun. Nyní zdobí porcelánové vajíčko nový dům tohoto šťastného manželského páru a muž začal sdílet manželčin koníček a stal se závislý na hledání dalších starožitností.

Co říkáte na takovýto nákup?

Zdroj: TakProsto
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články