Roztomilého pejska z útulku postupně adoptovalo 7 různých rodin. Každá ho vrátila ze stejného důvodu

Když přítulné štěně vrátila sedmá adoptivní rodina, bylo to zaměstnancům útulku opravdu podezřelé. Záhadu odhalila až tamní dobrovolnice Clara.

Opuštěný pejsek v útulku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Útulky pro zvířata by si zasloužily mnohem více pozornosti, než kolik se jim dostává. V každém z nich žije podle aktuální kapacity určité množství zvířat, která čekají pouze na jediné. Na život se svou vlastní rodinou, na lásku a pozornost svých nových páníčků. Jenže ani když se jim něčeho takového dostane, stále nemají vyhráno. To dokládá příběh tohoto malého pejska jménem Benji.

Nekonečná smyčka adopcí

Pejsek Benji žil v prostředí útulku s ostatními psy již delší dobu. Při každé návštěvě případných adoptivních páníčků se snažil udělat co nejlepší dojem, aby se jim zalíbil. O pejskovi s podobnou taktikou jsme psali na našem webu DámskýDeník již dříve. Když si Benjiho odvezla první rodina, zdálo se, že vyhrál loterii. Tehdy ještě personál útulku netušil, co bude následovat.

Benjiho život se totiž proměnil v nekonečnou smyčku adopcí a následného navrácení do útulku, což uvádí web IHeartDogs. Každá adoptivní rodina pejska po pár dnech vrátila zpět bez udání bližších důvodů. Nejprve si zaměstnanci útulku mysleli, že si prostě lidé své rozhodnutí rozmysleli. Proces adopce není totiž to samé jako si jít nakoupit do obchodu. Podmínky převzetí psa uvádí soukromý útulek Dogpoint.

Podmínky převzetí pejska

Adoptivní páníček musí být samozřejmě starší osmnácti let. Následně musí zaplatit adopční poplatek a pejska si již převzít s připraveným vybavením, jako je vodítko, přepravní box atd. Kromě toho jej čeká papírování v podobě vyplnění dotazníků a „oťukávání“ s vybraným pejskem pod dohledem. Osobně mám zkušenost s venčením pejsků z útulku ve Zlíně, kdy je například potřeba se v útulku registrovat a vyřídit si průkaz na již zmíněné venčení.

Důvod opakovaného navrácení Benjiho odhalila až dobrovolnice Clara, která si jej vzala k sobě domů. Zjistila totiž, že se pejsek nesnese s jakýmikoliv jinými domácími mazlíčky. Projevovalo se u něj agresivní chování, které není příjemné žádnému adoptivnímu rodiči. Clara se rozhodla Benjiho naučit snášet přítomnost i jiných zvířátek, což se jí s velkou dávkou lásky a trpělivosti povedlo. Zároveň si na sebe tak zvykli, že jej Clara nakonec sama adoptovala, jak píše web 365animali.

Jak byste reagovali na agresivní chování adoptovaného psa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články