„Zastav se a podívej se na mě.“ Zoufalý pes z útulku prosí o pomoc

Zoufalý pejsek z útulku používal gesto, které předvedl vždy, když někdo prošel kolem jeho kotce. Díky sociálním sítím se podařilo najít mu novou rodinu.

pes v útulku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Útulky jsou plné zvířat, která mají to největší přání na světě, a to lásku a vlastní rodinu. Jedním takovým psím snílkem byl i rozkošný Speck. Tento chlupáč toužil po adopci natolik, že vymyslel vlastní způsob, jak upoutat pozornost kolemjdoucích. Díky tomu, co předváděl, nebylo možné bez povšimnutí projít kolem jeho kotce.

Pejsek nechtěl nic jiného než lásku a nový domov

Speck žil v útulku již více než rok a trpělivě čekal, až si ho někdo konečně všimne a vezme si jej navždy k sobě. Někomu by se mohlo zdát, že si zvířata po tak dlouhé době na nedostatek blízkosti zvyknou, ale není to pravda. Speck byl stále plný lásky, a co víc, velmi lidem věřil. Když viděl někoho poblíž svého kotce, okamžitě natáhl tlapu. Chtěl, aby si ho všimli, toužil po pohlazení. Nejšťastnější byl, když mu personál věnoval čas.

Velmi snil o lásce a novém domově, vždy byl proto smutný, když se museli zaměstnanci znovu vrátit ke svým povinnostem a přestali se s ním mazlit a hrát si. Speckovi na ničem jiném nezáleželo, zajímala ho jen pozornost lidí. Chtěl se neustále tulit a objímat. Bohužel v podmínkách útulku to nebylo vždy možné. Personál má v péči mnoho jiných zvířat, kterým se musí také věnovat.

Konečně se na něj usmálo štěstí

Od jistého času na sebe začal každého kolemjdoucího upozorňovat svým vlastním způsobem. Vždy na něj natáhl tlapku mezi mříže, jako by chtěl říct: „Zastav se na chvíli a podívej se na mě.“ Tento rituál se rozhodla natočit pracovnice útulku a video zveřejnila na Facebooku. Doufala, že si jej takto někdo opravdu všimne. A měla pravdu. Video se setkalo s velkým ohlasem a díky sdílení se dostalo ke správným lidem, kteří Speckovi pomohli najít jeho vysněný domov.

Zdálo se, že se na něj konečně usmálo štěstí. S pomocí internetových uživatelů a psí organizace našel Speck nové milující majitele. S touto rodinou a také svými dvěma chlupatými bratry bude nyní žít spokojený a láskyplný život. Navíc bude moci každý den běhat kolem šestadvacetiakrového domova, což zní určitě velmi dobře. Aktuálně pejska čeká transport rovnou do nového vysněného života. Nyní bude Speck už jen šťastný.

Co říkáte na tohoto krásného pejska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články