Zaměstnanci kavárny odmítli obsloužit neslyšící ženu. Důvod takto bezohledného chování nemá obdoby

Jedna z poboček amerického kavárenského řetězce Dunkin Donuts se údajně dopustila diskriminace neslyšící zákaznice. Ta se o nepříjemném zážitku rozpovídala na TikToku.

Naslouchátko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žena jménem Shannon Heroux zveřejnila na svém tiktokovém účtu video, ve kterém se svěřovala s velmi nepříjemným incidentem, jenž se jí stal v kavárně. Stalo se to v době, kdy v USA stále platila proticovidová opatření. Personál si odmítal sundat roušku a Shannon si tak nemohla objednat.

Umí plynně mluvit

Shannon ve videu říkala, že pravidelně nosí speciální kochleární implantát, který jí pomáhá slyšet. Ten den ho ale u sebe neměla. Díky tomu, že toto zařízení vlastní, se postupně naučila plynně hovořit, ale bez implantátu se musí spoléhat jen na znakovou řeč a odezírání ze rtů, což může být někdy problém.

Nechtěl si sundat roušku

Když šla onoho dne do kavárny Dunkin Donuts, obsluha se k ní prý chovala velmi nezdvořile. Zaměstnancům podle webu Buzzfeed vysvětlila, že je neslyšící, a požádala baristu, aby si sundal roušku. Chtěla mu totiž odezírat ze rtů, aby se domluvili. On to ale odmítl udělat, a to i přesto, že Shannon roušku nasazenou měla, a navíc je dělilo plexisklo.

Diskriminace neslyšících

Shannon si zde tedy neobjednala a musela prodejnu opustit. Rozhodla se o tom natočit video, aby zvýšila povědomí o této problematice. Diskriminace neslyšících není příliš často diskutovaným tématem, přesto je stále aktuální a lidé by na tento problém neměli zapomínat.

@shannon_heroux

I was refused service at a Dunkin Donuts because I’m deaf. I want to spread awareness on how this is not okay. Part one of the video. 💔

♬ original sound – shannon_heroux

Zpívala pomocí nohou

Web Právo 21 v této souvislosti upozorňoval na existenci Antidiskriminačního zákona a také Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením. Avšak ani toto nepříjemné postižení nebrání lidem žít naplno. Dokazuje to i příběh neslyšící ženy, která v talentové soutěži zpívala pomocí nohou. Vyšel o ní také článek na DámskémDeníku.

Jaký máte na vzniklou situaci názor?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články