Stařeček zachránil život mláděti lišky. Po sedmi letech na něj čekalo velké překvapení

Muž se rozhodl pomoci dvěma opuštěným mláďatům a předal je do zvířecího útulku. Po sedmi letech se s jedním z nich setkal.

dvě lišky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bílý tesák, Lassie nebo lvice Elsa – to jsou nejznámější příklady pevného pouta mezi člověkem a zvířetem. Ačkoliv člověk chová několik desítek různých druhů zvířat, psovité šelmy patří co do oblíbenosti stále na první příčku. Možná že je tomu tak dáno proto, že pes je nejlepším přítelem člověka coby zástupce živočišné říše již úctyhodných 23 000 let!

Myslel si, že se jedná o štěňata

I když v dnešní společnosti se občas vyskytnou tací, kteří zacházejí se zvířaty krutě a bezcitně, stále existuje mnoho lidí, kteří zvířatům v nouzi ochotně pomáhají. To je případ také postaršího turisty Jeffa, který v roce 2006 ve Velké Británii nalezl dvě opuštěná mláďata. Byla hladová, nešťastná a zoufale volala o pomoc. Protože se Jeff domníval, že se jedná o dva psy, převezl je do zvířecího útulku, který se stará zatoulané psy a kočky.

liška mládě iZdroj fotografie: Pixabay

Našla domov v přírodní rezervaci

Jenže, jak se později ukázalo, z domnělých štěňat se nakonec vyklubaly dvě lišky! Po zjištění tohoto omylu byla dvě liščí mláďata, která byla pojmenována Dusk a Dawn, převezena do přírodní rezervace Nuneaton and Warwickshire Wildlife Sanctuary, které se nachází v anglickém hrabství Warwickshire. Vzhledem k jejich pokročilé domestikaci již nebylo možné je vypustit zpátky do volné přírody, kde by bez pomoci pravděpodobně zahynuly. Byly již příliš krotké a v divočině by se o sebe nedokázala postarat.

Setkání po sedmi letech

Po čase bohužel Dusk zemřela, protože měla problémy se srdcem. Dawn se však v rezervaci dobře zabydlela a stala se z ní jedna z šesti stálých liščích obyvatelek. Po sedmi letech se také znovu setkala se svým zachráncem Jeffem. Život v rezervaci se tím pro Dawn značně prodloužil, protože kdyby žila sama ve volné přírodě, pravděpodobně by se takto vysokého věku vůbec nedožila.

Dojemné video, které mapuje jejich vzájemné setkání po tak dlouhé době, můžete zhlédnout níže.

Jaké zvíře je vaše nejoblíbenější?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články