Šel v bouřce kolem mostu a uslyšel ženský křik. Neváhal ani vteřinu a udělal, co bylo v danou situaci nutné

Statečný muž se zachoval hrdinsky, když neváhal pomoci ženě a její dceři, které uvízly v autě ponořeném do rozbouřené řeky.

Divoký proud řeky během záplav i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zachovat chladnou hlavu a řídit se instinktem, to se jistě honilo hlavou britskému mladíkovi, který zachránil život ženě a její tříleté dcerce. Neváhal ani chvíli a rozhodl se riskovat vlastní život, aby dvěma nebohým osobám pomohl. Nebýt jeho hrdinského činu, mohlo dojít k velké tragédii.

Svým rychlým jednáním zachránil dva lidské životy

Velkou Británii sužovaly silné deště a větry, které na mnoha místech způsobily povodně. Když muž jménem Liam Stych procházel se svou těhotnou partnerkou Tiou kolem mostu, který se tyčil nad rozbouřenou řekou, uslyšel bezmocné volání o pomoc. Ženský křik byl tak silný a plný strachu, že se nedal přeslechnout. „Pomozte mi, pomozte mi, prosím, zachraňte moje dítě, je vzadu,“ cituje web DailyMail ženin prosebný křik o pomoc.

Liam si všiml, že pod mostem uvízlo auto, jehož předek je téměř celý ponořený ve vodě. Okamžitě tedy začal jednat. Vylezl na most, po kterém se vydal ženě i dívce na pomoc. Spustil se z mostu dolů, ale dával si pozor na to, aby nešlápl na auto, čímž jej mohl ponořit ještě níže. Ženě nakázal, aby stáhla zadní okénko a dcerku mu přes něj podala. Ona tak učinila, takže zachránce chytil dívenku za ruku a prudce ji vytáhl nahoru na most, přímo do klína své přítelkyně, která byla připravená.

Byl ve správný čas na správném místě

Jakmile byla dívenka v bezpečí, utíkal muž pro popruhy, kterými auto připevnil k mostu, aby tak nedošlo k jeho potopení. Poté zadním okýnkem vytáhl ven z vozidla i ženu. Liam uvedl, že nepřemýšlel nad tím, co dělá, pouze jednal instinktivně, čímž ženě i její dceři zachránil život. Kdyby nešli s přítelkyní zrovna kolem, matka i s dívkou by pravděpodobně bez pomoci zemřely. Celý jeho hrdinský čin je zachycen na videu, jež bylo poté zveřejněno na YouTube. Vy se na mužovo hrdinské počínání můžete podívat přímo zde.

Silné bouře a deště, jež Británii zasáhly, si vyžádaly nejednu lidskou oběť. Není radno povodně a rozbouřené řeky podceňovat. Žena i její tříletá dcerka měly obrovské štěstí, že šel zrovna kolem hrdina Liam, který jim pomohl. V řece se málem utopila i malá dívenka, kterou před utonutím zachránila skupinka mladíků, o jejichž hrdinském činu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na tento hrdinský čin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články