Zachráněný pejsek plakal strachem. To, co udělal veterinář, rozněžní srdce všech

Když se malý chlupáč probouzel po operaci z anestezie, byl vyděšený a zřejmě měl i bolesti. Člen chirurgického týmu ale k jeho trápení nezůstal lhostejný.

Malý pes na vyšetření u veterináře i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Se spoustou psů, kteří se ocitli v útulcích pro opuštěná zvířata, se život příliš nezmazlil. V tom lepším případě o ně nikdo nestál a nechal je někde vyhozené napospas svému osudu, v tom horším je jejich majitel týral. Pošramocené psychice chlupáčů moc nepřidá, když musí v záchranných stanicích ještě absolvovat nezbytné lékařské zákroky. Přístup zaměstnanců útulků i veterinářů je velmi důležitý, aby se chlupáči nevystresovali ještě víc.

Veterinář konejšil psa jako miminko

Dojemné video, na kterém jeden ze zvěrolékařů konejší psa po operaci, se stalo hitem internetu. Pejsek Meesha se právě probouzel z odeznívající narkózy. Plakal, protože byl vyděšený strachy a zřejmě začal pociťovat i bolesti po zákroku. Chirurgický asistent Dennis Moses, který pracuje v útulku pro zvířata BARCS v Baltimoru v americkém státě Maryland, se rozhodl trápení dezorientovanému pejskovi ulehčit.

Zachoval se neuvěřitelně krásně. „Pokud někdo někdy podstoupil operaci, ví, že když se probudí, není si jistý, kde je. Je to děsivé období i pro psy a kočky, zvláště když žijí v útulku a jsou tak mladí,“ řekl Moses serveru Zoorprendente. Šel do místnosti, kde zvířata po zákroku odpočívají. Kňourajícího pejska si vzal náruče a začal ho kolébat a utěšovat jako miminko. „Já vím, já vím,“ šeptal mu Moses konejšivým hlasem do ucha a zahrnul ho polibky. „To bude dobré, pejsku,“ nepřestával zoufalého chlupáče chlácholit.

Díky videu se pro štěně našla rodina

Srdceryvnou scénu natočil jeden z dobrovolníků, kteří v záchranné stanici pomáhají. Na sociálních sítích se video začalo šířit jako lavina. Během krátké doby nasbíralo šest milionů zhlédnutí. Dojemný čin veterináře zaujal i jednu rodinu, která se rozhodla, že se pejska ujme. „Jakmile byl Meesha dostatečně starý, aby mohl být očkovaný a vykastrovaný, podepsala rodina adopční papíry,“ cituje DailyMail ředitelku útulku Bailey Deaconovou.

MEET MEESHA: The little pup was coming off her anesthesia and was a little scared because her body felt so weird. Surgical Assistant Dennis Moses, at BARCS Animal Shelter took Meesha out into the quiet hallway to comfort her. As a volunteer walked by, they were able to capture the sweet moment. (You’ll want to turn the volume up for this one) <3 STORY: http://www.fox26houston.com/news/98308685-story

Zveřejnil(a) FOX 26 Houston dne Sobota 27. února 2016

Jedenáctiměsíční Meesha se dostal do útulku nejobvyklejší cestou. „Pocházel z nechtěného a nečekaného vrhu štěňat. Rodina věděla, že si je nenechá, protože si nemůže dovolit platit účty za veterináře. Chtěla však, aby o ně bylo dobře postaráno, tak štěňata přinesli do naší záchranné stanice,“ dodala ředitelka jediného útulku ve státě Maryland, kam lidé mohou nalezená zvířata nosit nonstop po celý rok. Tolik štěstí ale neměla jiná štěňata, o kterých jsme před časem psali na DámskémDeníku.

Co říkáte tomu, jak se veterinář zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články