Přišla se s ním naposledy rozloučit předtím, než ho odpojí od přístrojů. Fotografie z posledního rozloučení láme srdce

Nemocnice v Liverpoolu jej přijala s těžkým poškozením mozku. Poslední rozloučení s rodinou a přítelkyní bylo velmi emotivní.

Lékařský zákrok i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé míní a Bůh mění. Příběhy velkých lásek občas končí již ve velmi nízkém věku. Blake a Stephanie tvořili dokonalý mladý pár. Přesto je potkalo velké neštěstí, které Stephanii poznamenalo do konce jejího života. Z ničeho nic stála Blakeova rodina před velmi těžkým rozhodnutím. Bylo správné, ale velmi složité zvlášť pro jeho nejbližší. Bohužel se nedalo udělat víc.

Výlet na lodi

Blake Ward byl ambiciózní mladý muž. Jako většina lidé měl také velké sny, které si chtěl jednou splnit. Ve svých šestnácti letech trávil spoustu času se svými vrstevníky. Ve škole měl partu přátel, se kterou rád podnikal nejrůznější výlety a akce. Jednoho dne bylo nádherné a teplé počasí. S přáteli se rozhodl vydat na plavbu na moři. Ta se mu však stala osudnou.

Teenageři si svůj výlet naplno užívali. Opalovali se, pokřikovali na sebe, byl to ideální den. Vtom přišla větší vlna než všechny předešlé. Svým tlakem a velikostí je stáhla na mořské dno. Vůči její síle byla jejich loďka úplně bezmocná stejně jako její kapitáni. Naštěstí byli pod dohledem pobřežní hlídky. Záchranné složky se jim okamžitě vydaly na pomoc.

Osudové zpoždění

Dvěma Blakeovým přátelům pomohli záchranáři prakticky ihned. Podařilo se je zachránit, přičemž utrpěli jen menší povrchová poranění. Blake byl však nalezen až mnohem později. Právě ono zpoždění zapříčinilo kritický zdravotní stav, ve kterém se nacházel. I přes rychlý převoz do nemocnice v Liverpoolu byl chlapec příliš dlouho bez kyslíku. Utrpěl nevratné poškození mozkové tkáně.

Blakeova rodina stanula před těžkých rozhodnutím ohledně chlapcova osudu. Vzhledem k jeho zraněním jim však bylo doporučeno odpojení od přístrojů. Tohoto aktu se účastnila i Stephanie, která pod návalem pestrých emocí ulehla k Blakeovi na nemocniční lůžko. Objala jej kolem krku. Až do úplného byli spolu. Stephanie prožila s Blakem poslední chvíle jeho života.

Jak byste se zachovali vy v roli chlapcových rodičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články