Na širém moři byla nalezena 3letá dívka. Dítě se unášelo na nafukovacím jednorožci

Cestující z projíždějícího trajektu se stali svědky dramatické záchrany. Když spatřili na moři osamocenou nafukovací hračku, ani ve snu by je nenapadlo, že na ní bude sedět dítě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nejvíce rodin se vydává na dovolenou s příchodem letních měsíců. Období odpočinku a nabírání nových sil během aktivního pobytu v přírodě, poznávacího zahraničního zájezdu nebo lenošení u moře bohužel nedopadne vždy podle plánu. Někdy stačí jen chvilka nepozornosti, aby se stala tragédie. Když rodiče nafukovali své 3leté dceři lehátko s jednorožcem, ani ve snu je nenapadlo, že jejich dcerku během chvilky odnese vítr na otevřené moře. Téměř kilometr od břehu ji zachránila posádka projíždějícího trajektu.

Chvilkovou nepozornost si rodiče neodpustí

Podle dostupných statistik se dětem stává nejvíce úrazů v průběhu letních měsíců. Za smutným faktem stojí skutečnost, že během této doby vyráží na dovolenou nejvíce rodin. Rodiče a další dospělí, kteří s dětmi cestují, se leckdy uvolní více, než si uvědomují. Dětem poté hrozí zvýšené riziko úrazu. Své o tom ví rodina, která trávila dovolenou ve městě Antirrio na jihu Řecka. Když rodiče své dceři nafoukli lehátko s jednorožcem, netušili, že chvilková nepozornost vyústí v nejhorší chvíle jejich života.

Dítě vybavili rukávky a na mělčině posadili za krk nafukovacího jednorožce, poté se na pár okamžiků otočili k holčičce zády. Když se obrátili zpět, zjistili, že dítě začal vítr odnášet daleko od břehu, až na otevřené moře. Zděšení rodiče se snažili k dcerce doplavat, ale marně. I když brzy získali člun, v němž se ji pokoušeli dohonit, strhl je silný proud a oni mohli jen sledovat, jak jejich milované dítě mizí kdesi ve vlnách. Mezitím, co si její maminka a tatínek procházeli peklem, byla malá dívka neskutečně statečná. Nepanikařila a stále se pevně držela jednorožce okolo krku.

Dítě se podařilo zachránit díky obrovskému štěstí

V tu chvíli zpozoroval kapitán z projíždějícího trajektu „něco ve vodě“. Poté spatřili předmět pohupující se na vlnách i cestující, kteří ho začali okamžitě natáčet na své telefony. Když se trajekt k předmětu, který byl vzdálený 800 metrů od břehu, přiblížil, všem ztuhla krev v žilách – na nafukovacím jednorožci seděla malá holčička. Kapitán trajektu Grigoris Karnesis neváhal ani vteřinu a pustil se do záchranné mise. Bravurně nasměroval 100 metrů dlouhý trajekt, jenž pojme více než 500 cestujících a 300 vozů, k dítěti, aniž by ho ohrozil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když byl dostatečně blízko, spustil do vody rampu, jež běžně slouží k nakládání aut, a jeho bratr Vasilis Karnesis společně s dalšími členy posádky vytáhli holčičku z moře. Ta byla evidentně v šoku, prokřehlá a nepromluvila ani slovo. Celou záchranu natočil jeden z cestujících na svůj mobilní telefon a okamžitě ji zveřejnil na sociálních sítích. Asi vás nepřekvapí, že se video stalo virálním. Rodiče, které o úspěšné záchraně jejich dcerky informovala pobřežní stráž, nemohou kapitánovi nikdy dostatečně poděkovat.

Stalo se vám během chvilkové nepozornosti něco podobného?

Zdroj: TheGuardian  

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články