Statečná Němka udělala ze svých strachů svou hlavní přednost. Učí ostatní lidi, jak přijmout sami sebe a svou krásu.
Vzhled není všechno. Lidé by neměli být hodnoceni podle svého zevnějšku. Vždy se však najdou kruté osoby, které na vzhledové odlišnosti velmi rády poukáží. A tak se ve školách a v pracovních kolektivech rozvíjí šikana. Ne nadarmo se říká, že děti dokáží být opravdu kruté. Najít na svých vrstevnících citlivá místa a strefovat se do nich je denním chlebem mnoha školáků.
Genetická porucha
Přes všechny besedy a varování je šikana stále velmi rozšířená. Mnohdy může mít katastrofické následky. Tento případ má však šťastný konec. Ilka Brühl se narodila s onemocněním, které se nazývá ektodermální dysplázie. Zmíněná genetická porucha se projevuje velmi řídkými vlasy, neobvyklou pigmentací kůže v obličeji a celkovou disproporcí v tváři.
Ilka trpí konkrétně netypickým tvarem nosu a celkově zúženou tváří. Ve škole si vyslechla nespočet urážek a zraňujících frází, které přirovnávali její vzhled k mimozemským bytostem. Kvůli nim si přála být neviditelná. Aby jí nikdo nemohl ublížit. Dnes, ve svých jednatřiceti letech má ke svému onemocnění úplně odlišný postoj. Věří, že díky svému příběhu může inspirovat ostatní a předávat jim zkušenosti s nemocí.
Respekt k odlišnostem
Ilka se v současnosti věnuje modelingu, a také psaní knih. K šíření svých myšlenek sociální sítě a podcastové platformy. Pomocí těchto prostředků povzbuzuje ostatní lidi, aby věřili své vlastní kráse a přijmuli se takoví, jací jsou. Na svém silném já začala pracovat od roku 2014. Tehdy se účastnila prvního focení. Před samotnou akcí měla strach, že je to vtip a fotograf se zděsí při práci s její osobou.
O čtyři roky později vytvořila s přáteli podpůrný projekt, který se zabývá sebeláskou. Před dvěma lety se provdala za svého přítele Filipa. Její instagramový účet sleduje přes čtyřiadvacet tisíc sledujících. Ilka si myslí, že nikdo není naprosto dokonalý. A i přesto, že jsou někteří lidé odlišnější než jiní, nebo mají nějaké zdravotní postižení, tak bychom se k nim vždy měla chovat s respektem.