Devítiletého chlapce šikanují kvůli jeho vzhledu. Zoufalá matka chce, aby všichni viděli jeho utrpení

Opravdu velké utrpení zažil malý chlapec, který byl obětí šikany. Jeho matka sdílela na internetu video, aby každý viděl, jak její syn trpí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zveřejněné video matky a trpícího syna obletělo celý svět, okamžitě se malému chlapci dostalo obrovské podpory a porozumění. Chlapečkovi byl již po narození diagnostikován nanismus, což je porucha růstu způsobující malý vzrůst. Šikanován byl kvůli této vadě od malička.

Problém jménem šikana

Každý z nás se ve svém životě s šikanou, ať už přímo, či nepřímo, jistě setkal. Toto téma je v dnešní době čím dál víc aktuální, což ale není vůbec dobře. Tímto problémem trpí nejen děti ve škole, kroužcích či na hřišti, ale i dospělí například na pracovišti. Ti si s tím ale obvykle poradí mnohem lépe.

Děti toto trápení dusí v sobě, bojí se svému okolí svěřit. Často takové utrpení může skončit trvalými psychickými i fyzickými následky. Jsou však i případy, které bohužel končí smrtí. Je třeba o šikaně s dětmi mluvit, vysvětlit jim, aby se nebáli rodičům, učitelům či komukoli z rodiny svěřit s tím, že jim někdo ubližuje nebo vyhrožuje. Často se k agresorům přidávají ostatní děti jen proto, aby samy nebyly oběťmi.

Je třeba své potomky učit toleranci a pochopení pro to, že každý je jiný. Že mohou mít kolem sebe lidi s různým handicapem, což rozhodně není důvod k tomu, aby se těmto lidem smáli, nebo jim dokonce ubližovali.

Utrpení chlapce

S tímto hrozným zážitkem se setkali i matka a syn z Brisbane v Austrálii. „Zrovna jsem chtěla vyzvednout syna ze školy, když jsem byla svědkem šikanování a zesměšňování jeho osoby,“ říká maminka Yarraka Bayles. Natočila, v jakém stavu chlapec byl. Video sdílela hlavně proto, aby jeho okolí konečně pochopilo, jak moc její syn trpí. „Chci jen zemřít,“ řekl malý chlapeček, kterého škola moc baví a rád by tam chodil beze strachu z obtěžování a posměchu.

Podívejte se na video, které vás chytne za srdce.

Co na video říkáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články