Z havarovaného auta vyprostili mrtvou dívku

Nehoda dívky ukázala něco nečekaného. Když ji bohužel již mrtvou vyprostili z havarovaného vozu, měla v ruce něco, co všechny šokovalo.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Snímek, který šokoval širokou veřejnost, zveřejnila mimo jiné i policie. Na fotografii je vidět těžce zdemolovaný automobil, který ve vysoké rychlosti naboural do školního autobusu před ním. Vůz řídila 17letá dívka Katelyn Ray, která bohužel na místě zemřela. Když k tragédii došlo, byla na cestě vyzvednout svého bratra. V autobuse bylo mnoho dětí na cestě do školy. Dívka do něj najela bez brzdění. Jak k tomuto incidentu došlo?

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Co měla dívka v ruce?

V oficiálním prohlášení policie uvedla, že mrtvá dívka stále svírala v ruce mobilní telefon. Psala textovou zprávu. A proto musela zemřít v tak mladém věku. Policie v prohlášení apelovala na občany, aby byli na silnicích velmi opatrní. 

Nepoužívejte telefon během řízení!

Nejenom jednoznačně nebezpečné psaní na telefonu, ale i hovory, ať už soukromé či pracovní, nás na silnici velmi ohrožují. Dle výzkumů z posledních let se dá roztržitost způsobená telefonováním přirovnat až k mírné opilosti (0,8 ‰ alkoholu v krvi ). A to by si přece většina z nás v žádném případě nedovolila! Bohužel podobné výsledky vyplývají i ohledně telefonování s hands-free.

iZdroj fotografie: PxHere
Nepoužívejte telefon během řízení!

Telefonování zabírá totiž podstatnou část mozkové kapacity a na řízení už nám nezbývá dostatek pozornosti. Reakce na nečekanou událost je zpomalena a nehoda může být snadno na světě.

Konkrétně například rychlost sešlápnutí brzdového pedálu je pomalejší o 10%. Telefonující řidič také přestává sledovat provoz ve zpětných zrcátkách. Také často dochází k nedodržování bezpečného odstupu, a to až o 24% častěji (ve srovnání s řidičem, který se plně soustředí).

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Příčina nehod je často stejná

Oficiální statistiky nehodovosti v ČR uvádějí mnoho kategorií příčin nehod, mezi nejčastějšími chybami je nepřiměřená rychlost, nesprávné předjíždění, vliv alkoholu a jiných návykových látek a nedání přednosti v jízdě. Kdy byl ale na vině mobilní telefon? Na tuto samostatnou kategorii jistě nebudeme dlouho čekat.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Nehoda na kluzkém sněhu
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články