Na opuštěné lavičce nalezli vyděšené štěně se srdcervoucím dopisem. Obsahoval důležité informace

Vyděšené štěňátko našli kolemjdoucí uvázané na lavičce. Vedle něj ležel ručně psaný dopis, který jim vehnal slzy do očí.

Pes na lavičce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na lavičce v klidné ulici mezi rodinnými domky posedával malý pejsek. Nejprve na tom lidem okolo nebylo nic divného, ale když si pro něj dlouho nikdo nepřišel, začali se o něj zajímat. Zjistili, že vedle něj leží na kusu papíru ručně psaný dopis, který je dojal k slzám. Po přečtení se konečně dozvěděli, kdo štěně k lavičce přivázal a proč.

Nebylo u něj nic, než dopis

Telefonát o tom, že místní našli opuštěného psa, dostala pracovnice útulku Marcela Goldberg ve všední den odpoledne. Nepřekvapilo jí to, jelikož v Mexiku, kde se příběh odehrál, je toulavých psů mnoho. Tady však bylo něco jinak. „Naštěstí mu několik lidí přineslo vodu a jídlo, protože byl přivázán a nenechali mu prakticky nic,“ vyprávěla.

Napsalo to dítě

Na kousku papíru, který vedle štěněte ležel zatížený kamenem, stálo dětskou rukou napsáno toto: „Ahoj, prosím, adoptuj si mě. Jmenuji se Max. Velmi vás prosím, adoptujte si tohoto roztomilého psa a dobře se o něj postarejte. Je pro mě opravdu těžké ho tady nechat samotného,“ napsalo neznámé dítě do dopisu.

Nestarali se o něj dobře

„Rozhodl jsem se tak proto, že moje rodina s Maxem špatně zachází a vždy mě moc mrzelo, když jsem ho viděl v takovém stavu. Čtete-li tyto řádky a tohoto pejska je vám líto, prosím, adoptujte si ho a dobře se o něj starejte. Pokud ne, nechte prosím tento dopis na svém místě. Děkuji,“ ukončil zprávu chlapec. Takové rozuzlení Marcela skutečně nečekala.

Byl vyděšený

Ukázalo se, že jde o sedmiměsíčního psa, který dostal nové jméno Boston. Nejprve se všech bál a zdráhal se z rukou ošetřovatelů přijmout i pamlsek, pak se ale osmělil a nyní je z něj spokojené zvíře. Postupně se učí znovu důvěřovat lidem, ačkoliv nikdo neví, čím si vlastně předtím prošel. Od chlapce, který napsal onen dopis, to ale jednoznačně bylo krásné a nesobecké gesto, jelikož pro svého miláčka chtěl jen to nejlepší.

Jak byste reagovali na místě kolemjdoucích?

Zdroj: DobréNoviny
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články