Obrovské gesto hodno uznání. Mladý muž pomůže sousedce v důchodovém věku od největšího problému

Všiml si, že jeho stará sousedka tráví čas pouze se svou kočkou doma. Neváhal a dal jí to nejcennější. Svůj čas, péči a pozornost.

Důchodkyně u okna i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý člověk zestárne. Jde o přirozený koloběh přírody, který však mnohdy opomíjíme. Všichni jsme byli dětmi, stejně tak jako všichni budeme důchodci. Všímejme si proto svého okolí a chovejme se k sobě s respektem a zájmem. Postarší lidé mnohdy neovlivní společnost okolo sebe či rodinnou situaci. Proto se mladý muž rozhodl změnit život důchodkyni, kterou potkával každý den.

Společnost kočky

Jednatřicetiletý Chris Salvatore se přestěhoval do nového bytu. S novou adresou získal také novou sousedku. Devětaosmdesátiletou důchodkyni Normu, kterou nejčastěji vídal, jak se kouká z okna. Vždy, když šel okolo, tak jej nezapomněla pozdravit, stejně jako on ji. Časem si uvědomil, že mu přijde žena velmi osamělá. Zjistil, že žije pouze ve společnosti své kočky. Takto popsal příběh jejich seznámení serveru Spotlight Stories.

Následně se rozhodl, že to nejmenší, co pro ni může udělat, je věnovat jí svůj čas. Brzy mezi nimi vzniknul přátelský vztah. Společné zážitky začal Chris sdílet na svém instagramovém účtu. Po určité době však byla Normě diagnostikována leukémie. Riziko nádorového onemocnění se s věkem pacienta výrazně zvyšuje, jak píše zdravotnický deník Linkos.

Boj proti leukémii

To se týká hlavně skupiny lidí ve věku nad pětašedesát let, která tvoří sedmdesát procent všech nemocných. Vzácně se však vyskytují také mnohem mladší pacienti s onkologickým nálezem. O jednom takovém jsme psali na našem webu DámskýDeník. Nejčastěji nádorová onemocnění u žen napadají prsa, tlusté střevo a konečník. U mužů následně prostatu a plíce. Jelikož byla léčba velmi finančně náročná a Norma potřebovala celodenní péči, Chris založil finanční sbírku.

Ta pokryla ty největší náklady. Následně Chrise napadlo, že by se mohli s Normou přestěhovat, aby ušetřili další finance: „Jsem tady pro ni a pomáhám jí. Ona však také pomáhá mně. Záleží jenom na jediném, na rodině, lásce a lidské laskavosti,“ uvedl web Good News Network Chrisova slova o jejich společném soužití. Norma zesnula několik let po ukončení léčby leukémie v příjemném prostředí jejich společného domova.

I já mám babičku, která žije sama ve velkém rodinném domě po úmrtí dědečka. Je zvyklá na svou pohodu a známé prostředí. Přesto se vždy celá rozzáří, když může přivítat nějakou návštěvu. Ať už jde o příležitost oslavy narozenin, či „obyčejné“ posezení u kávy, tak vždy ocení společnost, která si s ní popovídá a sdělí všechny novinky. Pro osoby v produktivním věku představuje taková návštěva pár hodin, pro prarodiče to může být středobod celého týdne.

Jaký máte vztah ke svým prarodičům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články