Připoutali 25letého muže a následně ho ubili k smrti. Celkově bylo obžalováno 9 osob

Polsko zasáhla zpráva o případu mladého muže, který byl ubit připoutaný na záchytné stanici. V případu figuruje hned 9 obviněných.

Policejní auto i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hrozivý případ násilí otřásl celým Polskem a pobouřil všechny čtenáře. V polském městě Vratislavi došlo k násilné smrti mladíka jménem Dmytro. Pětadvacetiletý muž pocházel původně z Ukrajiny. Dmytro požil před svou smrtí pravděpodobně velké množství alkoholu. Kdyby se nenacházel v podnapilém stavu a nedostal se do rukou špatných lidí, tak mohl žít.

Záchytná stanice

O život přišel na konci léta. Jeho rodina neustále čeká na spravedlnost v rozsudku trestu jeho vrahů. Okolnosti, které vedly k jeho převozu na záchytnou stanici, nejsou zcela jednoznačné. Je však známo, že jej nejprve na zástavce hromadné dopravy prohlédla záchranná služba a poté byla přivolána policejní hlídka. Právě ta rozhodla o jeho přemístění.

Dmytro byl po přijetí na stanici připoután na lůžko. Tamní zaměstnanci u výslechu uvedli, že se choval agresivně a nebezpečně. To, co následovalo poté, se však žádnými výmluvami objasnit nedá. Mladík si musel před svou smrtí vytrpět opravdové peklo. Postupně zažil bití obuškem, přímý kontakt se slzným plynem, škrcení, dušení, kopání a nelidské týrání.

Příčinou smrti udušení

Kromě fyzických útoků bylo hlavní příčinou smrti právě dušení. Jakmile vyšly zvěsti o této vraždě na povrch, polské úřady se pustily do stíhání každého z viníků. Obviněni jsou jak zaměstnanci záchytné stanice, tak osoby z policejní hlídky, která byla k jeho případu přivolána, ale také záchranáři, kteří se jej rozhodli s klidným srdcem předat do rukou policistů.

Policejní majáky iZdroj fotografie: Depositphotos

Obhájci celkově devíti obviněných se snaží jejich čin přisoudit neúmyslnému způsobení smrti. Rodina a veřejnost však vidí celou situaci jinak. Spekuluje se také o souvislosti s probíhajícím konfliktem na Ukrajině. Část polských obyvatel se obává, že bude jejich země také zavlečena do války a napadena Ruskem. Z toho pravděpodobně plyne nenávist vůči obyvatelům Ukrajiny.

Jaký trest byste navrhli obviněným?

Zdroj: Wroclaw
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články