Vnuk dal výpověď v práci, aby se na plný úvazek mohl starat o svou babičku (105)

Brazilský mladík neváhal opustit svá dvě zaměstnání, aby se mohl přestěhovat ke své 105leté babičce a pečovat o ni.

seniorka i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době je stále méně časté, že se děti starají o své staré rodiče nebo prarodiče. Bohužel jsou lidé závislí na práci, která je zdrojem jejich obživy, a tak nemají čas ani sílu pečovat o nemocné a nemohoucí blízké. Z tohoto důvodu volí možnost využití pečovatelských domů či domovů pro seniory, kde své matky, babičky, otce a dědečky ubytují. Najdou se však samozřejmě i tací, kteří jsou schopni a ochotni zanechat svého zaměstnání a veškerých závazků, aby se mohli o starší členy své rodiny postarat.

Když přišel o matku, starala se o něj babička

Devětadvacetiletý Anderson Lima z Brazílie se řídí známým citátem Bjørnstjerne Martinia Bjørnsona, jenž řekl: „Rodina, která drží spolu, je neporazitelná.“ V této zemi mají lidé obecně jiný pohled na rodinné soužití než v jiných státech světa. Silně dodržují tradice, velmi se podporují a vždy se snaží stát při sobě a být si oporou. Existují však výjimky, jako asi všude, ale většina brazilských obyvatel je silně orientována právě na rodinu a vzájemné vztahy.

Tento zmíněny mladík proto nemohl dopustit, aby jeho 105letá babička skončila v domově důchodců. Jelikož už v útlém dětství přišel o matku a svého otce nikdy nepoznal, byla to právě jeho milovaná babička Fancisca Ramalho, kdo ho vychoval. Měla ho v péči již od malička i spolu s jeho dalšími sourozenci. Čas utíkal a ženě postupně začaly ubývat síly, až došla do fáze, kdy nebyla schopná se sama o sebe postarat.

Opustil obě zaměstnání a přestěhoval se k babičce

Proto Anderson neváhal a rozhodl se, že jí vrátí to, co pro něj jeho babička celý život dělala. Podal tedy v obou svých zaměstnáních výpověď a přestěhoval se k ní. Dokonce si na sociálních sítích vytvořil účet, kde vysvětluje, z jakého důvodu pro něj jeho babička tolik znamená a proč se rozhodl postarat se o ni v jejích posledních dnech. Popsal, že žijí především z jejího starobního důchodu, jenž jim pokryje tak akorát výdaje za nájem, stravu a potřebné léky. Ochotný vnuk sám dělá veškeré domácí práce, vaří a pečuje o svou babičku, která již má opravdu úctyhodný věk.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený sertao_Brasil_oficial 🌿🌿🌵🐦🐍🦜 (@sertao_brasil_oficial)

Jeho rozhodnutí vzbudilo mezi lidmi vlnu nadšení a pro spoustu z nich je to opravdu dojemný a chvályhodný čin. Někteří neváhali a snažili se mladíkovi ať už finančně, nebo materiálně pomoci. On je za vše velmi vděčný a pro mnoho lidí je velkou inspirací. Kdyby se každý staral o své rodiče a prarodiče tak jako Anderson, jistě by bylo na světě veseleji a lépe.

Co říkáte na jeho rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články