Děvčátko porodilo v 5 letech, stalo se nejmladší matkou na světě. Lékaři dodnes nechápou, jak k tomu došlo

Malé dívce se začalo v pouhých 5 letech podezřele zvětšovat břicho. Její vyděšení rodiče ji pro jistotu vzali na vyšetření, kde lékaři zjistili, že je těhotná.

novorozeně i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Těhotenství nezletilých je v dnešní době bohužel stále častější událostí. Za některými případy častokrát stojí i činy, za které mladistvé ženy nemohou. Tato zkušenost může některé dívky poznamenat i na celý život, jelikož může být následkem nějakého násilného činu. To, co se však stalo této malé holčičce, je opravdu nevídané a skutečně ojedinělé.

Rodiče dívky byli vyděšení

Malé holčičce bylo v té době pouze 5 let, když její rodiče pojali podezření, že se něco děje. Za podezřením rodičů stálo zvětšující se břicho dívky, což rodiče velmi vyděsilo. Jednou z prvních možností, která rodiče napadla, bylo nějaké nádorové onemocnění. Svou dceru se proto rozhodli vzít k lékaři, aby ji důkladně vyšetřil a případně mohl co nejdříve začít s léčbou.

Lékař podezření vyvrátil

Po absolvování několika vyšetření se podezření rodičů nepotvrdilo. Lékař však měl pro všechny velmi šokující zprávu. Zvětšené břicho totiž nebylo příčinou nádorového onemocnění, ale toho, že dívka byla prý přibližně v sedmém měsíci těhotenství. Takový výsledek vyšetření nikdo z přítomných skutečně neočekával.

Dívka porodila zdravé dítě

Malá holčička tedy zanedlouho přivedla na svět císařským řezem zdravého chlapečka. V tu chvíli se stala nejmladší matkou na světě, ačkoli zprvu bylo všem záhadou, jak je to vůbec možné. Podle lékařů však dívka prošla extrémně brzkou pubertou. Z jejich poznatků vyplívá, že při tak zrychleném vývinu měla dívka první menstruaci zřejmě již v osmém měsíci svého života.

kojenec iZdroj fotografie: Pixabay

Otec neznámý

Navzdory všem okolnostem bylo nejdůležitější otázkou to, kdo je vlastně otcem tohoto chlapečka. Nejprve byl zadržen otec dívky, jenž byl podezřelý ze sexuálního zneužívání. To se však nepotvrdilo a otec byl propuštěn pro nedostatek důkazů. Nadále tak tedy zůstává záhadou, kdo chlapce zplodil. Ten byl vychováván s tím, že jeho maminka je vlastně jeho sestrou. Pravdu se dozvěděl až 10 let poté, co se narodil.

Narodil se i druhý syn

Svého druhého syna již dospělá žena porodila o 35 let později. Nicméně ohledně jejího prvního těhotenství koluje spousta pochybností. Lékařské záznamy z té doby však potvrzují, že vzhledem k jejímu věku byly pohlavní orgány dívky plně vyvinuty velice brzy. Dívka si tak prošla pubertou o několik let dříve, než tomu bývá obvykle. Ve věku 5 let, 7 měsíců a 21 dní se tak stala nejmladší rodičkou na světě.

Jaký máte názor na těhotenství nezletilých?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články