Až ve 42 letech otěhotněla. Myslela si, že bude mít trojčata, během porodu ji ovšem lékaři svým sdělením šokovali

Novopečená matka byla šťastná, když jí lékaři na porodním sále vložili do náručí tři malá miminka. Co ale následovalo, si nikdo nedokázal ani představit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Život někdy dokáže pořádně zamíchat kartami. Podobně jako v případě dvaačtyřicetileté matky, která neplánovala mít už další děti. Jenže osud tomu chtěl, že otěhotněla, což ji obrovsky zaskočilo. Netušila tehdy, že zdaleka nepůjde o jediné překvapení, které jí těhotenství přichystá. Po návštěvě gynekologa byla v absolutním šoku. Ultrazvukové vyšetření totiž ukázalo, že nečeká jen jedno miminko, ale tři. Neuvěřitelná věc se pak stala při porodu.

Ultrazvuk odhalil, že čeká trojčata

Zjištění, že je těhotná, bylo pro Kimberly Fugateovou z městečka Jayess v americkém státě Mississippi dostatečným šokem. Podobně jako pro těhotnou 47letou ženu, o které jsme psali na DámskémDeníku. Kimberly měla desetiletou dceru a další potomky ve svém věku neplánovala. Den před svými 42. narozeninami byla s manželem Craigem na prenatální prohlídce u gynekologa. Myslela si, že půjde o standardní vyšetření, které ji nemůže nijak vyvést z rovnováhy. Ale mýlila se. Dozvěděla se totiž, že čeká trojčata.

Manželé si uvědomovali, že těhotenství v pozdějším věku může obnášet i určitá zdravotní rizika. Jenže obavy vystřídala euforie. Podle USAToday se na příchod tří nových členů rodiny začali pečlivě připravovat do nejmenších detailů, nejenže nakupovali potřebné věci pro tři miminka, ale také zalarmovali babičky, aby byly připravené pomáhat, a dokonce se přestěhovali do většího bytu. S blížícím se datem porodu se už nemohli dočkat chvíle, kdy si své tři děti přivezou domů.

Porodila tři děti a pak přišel obrovský šok

Ani ve snu je tehdy nenapadlo, že všechno bude trochu jinak, než očekávali. Když Kimberly začala mít pravidelné kontrakce, vyrazili do porodnice. O několik hodin později už pyšná novopečená matka chovala v náručí svá tři malá miminka, která rodiče pojmenovali Kenleigh, Kristen, Kaleigh. Nikdo ale nebyl připravený na to, co se stane vzápětí. Podle serveru NewsyWeirdStuff porodník najednou vykřikl, že vidí ještě jedno dítě, a na svět přivedl holčičku Kelsey.

Zveřejnil(a) Fugate Quadruplets dne Středa 14. května 2014

Lékaři, sestry i samotná matka nemohli vyjít z údivu. Čtvrté miminko bylo po celou dobu těhotenství skryto za dalším z dětí, takže ho ultrazvuk neodhalil. „Neměl jsem slov. Čtyřčata jsme tu už viděli, ale identická ještě nikdy. Proto je tento případ tak jedinečný a neobvyklý,“ řekl lékař novopečené matky James Bofill serveru USAToday s tím, že objevení čtvrtého dítěte během porodu bylo v jeho sedmadvacetileté kariéře první. Pravděpodobnost početí čtyřčat přirozenou cestou je 1 ku 729 000 a pravděpodobnost, že budou všechna identická, je prakticky nulová.

Co říkáte tomu, že vyšetření čtvrté dítě neodhalila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články