Instruktorka plavání upozorňuje rodiče na nebezpečné „zabalování“ dětí do osušek: Stačí nešťastný pád a může jít o život

Instruktorka plavání varuje všechny rodiče před častou chybou. Radí, aby nebalili dítě do ručníku poté, co vyjde z bazénu, může totiž zemřít.

                   

Každý rodič má o své dítě neuvěřitelný, někdy až přehnaný strach, a proto se jej snaží ochránit vždy a v jakékoli situaci. Mnoho z nich si i při běžných činnostech představuje hororové scénáře, co hrozného by se mohlo stát. Přitom mnohdy přehlédnou běžné maličkosti nebo netuší, že by právě při těchto automatických banalitách mohli udělat chybu. Dejte si pozor na to, jakým způsobem pečujete o dítě po koupání v bazénu.

Žena varuje rodiče před nejčastějšími chybami

Nikki Scarnati pochází z Austrálie a živí se jako profesionální instruktorka plavání. Na svém kanále na sociálních sítích dává spoustu plaveckých rad. Ty jsou velmi důležité a cenné. Hovoří často o otázce bezpečnosti vody a ukazuje, že si lidé mnohdy neuvědomí, kolik zdánlivě triviálních činností zde má velký význam. Často varuje před častými chybami při rodinných výletech na koupaliště či k moři. Některé aktivity totiž mohou být pro děti smrtelné.

Nikki například upozornila rodiče, aby svým potomkům nekupovali modré plavky. Tato barva totiž splývá s vodou, takže je mnohem obtížnější lokalizovat, kde přesně se dítě ve vodě nachází. To by mělo být stále pod kontrolou dospělé osoby. Nikdy nenechávejte své ratolesti ve vodě samotné či bez jakéhokoli dohledu, zvláště když se jich v bazénu nachází více, ke katastrofě může dojít snadno. Malé děti často dělají ve vodě blbiny, a tak si mohou navzájem ublížit.

dítě v bazénu iZdroj fotografie: Depositphotos

Dítěti jde v tu chvíli o život

Stejně důležitá je i péče po opuštění vody. Většina rodičů své dítě zabalí do ručníku ihned poté, co vyjde z vody. Je to přirozené, avšak jedná se o velikou chybu. Je důležité, aby si to každý uvědomil. Jde totiž o to, že pokud by dítě v tomto okamžiku spadlo do vody, má v tu chvíli ručníkem spoutané ruce, čímž se mu výrazně sníží schopnost pohybu. V tu chvíli jde opravdu o život a dítě se může snadno utopit. Její tvrzení potvrdilo v diskuzi na sociálních sítích mnoho internetových uživatelů. Někteří z nich dokonce popsali přímo své zkušenosti.

Nikki poté popsala, jak správně a bezpečně děti do ručníku zabalit. Nejlepší je mu nejprve otřít paže a teprve pak tělo zamotat do osušky. Avšak tu je třeba omotat v podpaží. Dítě tak bude mít volnost pohybu, a tedy mnohem větší šanci na záchranu, kdyby se stala nehoda a ono by spadlo do vody. Doporučuje také pořízení tzv. ponča, které se obléká přes hlavu, a přestože je dítě celé zakryté tímto speciálním ručníkem, ruce má stále volné.

@scarnati.swim Thats right! Make sure your towel is UNDER your littles arms. NOT on top. Follow along for more water safety content 🥰 #selfrescue #selfrescueswimming #selfrescueswim #watersafety #drowningpreventionawareness #drowningprevention #springhillisr ♬ original sound – Nikki Scarnati

Jak dítě balíte do ručníku vy?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články