Vědci testovali vodu ve veřejných bazénech. Je neuvěřitelné, kolik litrů moči se v nich nachází

Bazénová voda obsahuje chlor, který se stará o to, aby zničil veškeré nečistoty, jež voda obsahuje. Ne vždy však funguje na 100 % a také trvá, než se nečistoty zcela zničí.

Test moči v bazénu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Voda v bazénu sice obsahuje chlor, který se stará o to, aby zničil všechny nečistoty, ale to stále neznamená, že je voda v něm úplně čistá. Je obecně známo, že někteří lidé, převážně tedy děti, při návštěvě lázní nebo koupaliště neodolá nutkání močit do vody. Abychom si ale dokázali představit, jak závažný tento problém je a co vše voda v bazénu obsahuje, rozhodli se vědci udělat menší výzkum. Ten odhalil neuvěřitelné hodnoty – v bazénech se nachází opravdu mnoho moči.

Moč v bazénu

Nedávný výzkum publikovaný ve švédské televizi SVT ukazuje, že množství moči v běžném plaveckém bazénu je neuvěřitelně vysoké. Tento fakt naznačuje, že mnoho lidí si při koupání v bazénu uleví. Tento fenomén byl podrobně prozkoumán ve švédském pořadu Fråga Lund, vysílaném na televizní stanici SVT. Pořad se zabýval otázkou, jak často se v bazénech vyskytuje moč a jak lze toto množství měřit. K průzkumu byl použit bazén, v němž se koupou děti, a bylo zjištěno, že některé z dětí se do vody vyprázdnily.

Dětské brouzdaliště, ale i velké bazény

Aby bylo možné přesně zjistit množství moči v bazénu, byla provedena zajímavá metoda. Dětem byl nabídnut džus a poté bylo změřeno množství sladidla, jež se následně nacházelo ve vodě bazénu. Výsledek byl šokující – bylo zjištěno, že bazén obsahuje až několik stovek litrů moči. Situace v bazénech pro dospělé je ještě horší. Podle dotazu v pořadu Ask Lund se v bazénech pro dospělé může vyskytovat až několik tisíc litrů moči. Tento fakt je děsivý a velmi znepokojující. Není divu, že do veřejných bazénů chodí stále méně lidí a většina lidí si ho raději pořídí na zahradu.

Test moči iZdroj fotografie: Depositphotos

Je potřeba se bazénům vyhnout?

Je jasné, že koupání v bazénech není zrovna hygienické. Pokud se do bazénu močí, zvyšuje se riziko vzniku infekcí a chorob. Je důležité si uvědomit, že voda v bazénech není zcela sterilní a může obsahovat různé bakterie a viry, které se mohou šířit. Aby se minimalizovalo množství moči v bazénech, je důležité, aby lidé chodili na toaletu před vstupem do bazénu.

Také je nutné dodržovat hygienické návyky, jako je umytí rukou po použití toalety a před vstupem do bazénu. Je také nutné, aby provozovatelé bazénů pravidelně testovali kvalitu vody a dodržovali přísné hygienické normy.

Jak velký vliv má tato informace na vaši chuť navštívit veřejný bazén?

Zdroj: HumorBibeln
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla