Ve slovenské ZOO dali medvědům do výběhu kontejner. Jejich zvědavost a prozkoumávání vám zaručeně zvednou náladu

Video, na kterém jsou zachyceni medvědi zkoumající kontejner, který jim byl přinesen do výběhu, vás zaručeně pobaví.

Medvěd je opřený tlapama o kádu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Přestože mnoho lidí zoologické zahrady odsuzuje a už z principu je odmítá navštěvovat, ostatní jejich názor, že se zde jedná o týrání zvířat, protože jsou zavřená v kleci, nesdílí. Naopak ZOO pravidelně navštěvují a obdivují zde exempláře, které by jinak neměli šanci na vlastní oči vidět. A návštěvníkům slovenské zoologické zahrady se naskytl pohled, o kterém budou mluvit ještě dlouho.

Kontejnery musí vydržet medvědí nátlak

Zaměstnanci zoologické zahrady v západoslovenských Bojnicích dostali speciální a velmi zajímavý úkol. Jelikož jsou občané Slovenské republiky nuceni zabezpečit svůj vyhozený odpad proti medvědům, je proto nutné vyvinout takové popelnice, které by útokům a šmejdění těchto divokých šelem odolaly. Tato zvířata se totiž volně vyskytují na velkém území Slovenska a často se stahují k lidským obydlím, kde mají jistotu, že zde najdou nějakou potravu právě v kontejnerech.

A jelikož se ZOO nezabývá jen chovem různých druhů zvířat, ale také pomoci těm, jež žijí ve volné přírodě, provozovatelé ochotně souhlasili s tím, že právě oni budou testovat odolnost kontejnerů. A není nic lepšího, než popelnici umístit přímo do výběhu medvědů. Jak totiž informuje i web iRozhlas, jedná se zároveň o velmi zajímavé sledování inteligence těchto šelem.

Zábavné video vám jistě zvedne náladu

Kontejnery tedy musí vydržet zátěžovou zkoušku, která je nejlépe prováděna právě v kontrolovaných podmínkách v zoologických zahradách. Ve volné přírodě by totiž nebylo vůbec jednoduché zaznamenat chování medvědů. Testování probíhá zhruba týden, během kterého mají šelmy dostatek času na to poprat se s popelnicí a zkusit přijít na způsob, jak se do ní dostat. Video, které bojnická ZOO zveřejnila na svém YouTube kanále, vás jistě rozesměje. Kontejner nakonec boj s medvědy prohrál, protože skončil ve vodě.

To, že se medvědi stále více přibližují k lidem a navštěvují jejich obydlí, dokazuje také video, které jsme na Dámském Deníku již dříve zveřejnili. Je na něm zaznamenaná medvědí rodinka, která se přišla vykoupat do bazénu u rodinného domu. Přestože jsou podobné nahrávky velmi úsměvné, setkání s touto obrovitou šelmou je rozhodně velmi nebezpečné.

Co říkáte na tento nápad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články