Po smrti dcerky se rozhodli vyklidit její pokoj. To, co našli schované za zrcadlem, je šílené

Když jejich třináctiletá dcera zemřela na rakovinu, rozhodl se otec schovat její věci. V pokoji ale našel překvapivý vzkaz.

Dívka s rakovinou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po odchodu dcery Atheny Orchardové byli rodiče a jejích šest sourozenců naprosto na dně. Několik dnů po její smrti musel otec Dean Orchard s těžkým srdcem jít do pokoje Atheny a uklidit její věci do krabic. Nikdy by ale nečekal to, že při úklidu odhalí tajný vzkaz napsaný Athenou na zadní straně zrcadla.

Začala ji trápit bulka na hlavě

Athena Orchardová byla dle rodičů odjakživa veselé dítě a ráda pomáhala matce se svými ostatními sourozenci. Jejich bezstarostný život byl ale narušen v momentě, kdy si těsně před Vánocemi Athena nahmala bulku na hlavě. Ačkoliv tomu zprvu nevěnovala žádnou pozornost, za pár dní v kuchyni při vaření omdlela, a tak s ní rodiče vyrazili k doktorovi.

Dívce byla diagnostikována rakovina

U něj se dozvěděli strašlivou diagnózu – doktor totiž rodičům oznámil, že má Athena nádor v hlavě, a později řekl, že má rakovinu kostí. Nemoc se nakonec rozšířila do páteře a levého ramene a všichni se museli připravit na nejhorší. Athena rakovině podlehla – 28. května 2014 zemřela ve věku 13 let.

Dívka s rakovinou iZdroj fotografie: Depositphotos
Rakovina se nevyhýbá ani dětem

Nečekaný objev oba zasáhl

Když otec po několika dnech uklízel Atheniny věci, narazil na podivný kus papíru trčící zpoza nástěnného zrcadla. Po jeho odejmutí ze zdi objevil Dean velký, ručně psaný dopis nalepený po celé zadní straně. „Nikdy jsem o tom moc nepřemýšlel, ale je to přesně ta věc, kterou by před svou smrtí udělala,“ řekl její otec časopisu People.

Otec se svěřil s obsahem vzkazu

Byla to velmi citově založená dívka, mluvila o věcech, kterým jsem nikdy nerozuměl – byla tak chytrá.“ Dojemný dopis odhalil její nejhlubší pocity ohledně jejího boje s obávanou nemocí. Každý den je jedinečný, takže z něj vytěžte maximum, zítra můžete dostat život ohrožující nemoc, takže využijte každý den naplno,“ napsala. Život je špatný jen tehdy, když ho uděláte špatným.“

Zrcadlo v pokoji iZdroj fotografie: Depositphotos
Zadní strana zrcadla ukrývala vzkaz

Zrcadlo s dopisem zůstane v pokoji

I když je Athena dávno pryč, zrcadlo se vzkazem nyní slouží jako mocná vzpomínka na její nehynoucí lásku k životu. Zrcadlo si necháváme navždy, je to kus jí samotné, který můžeme mít v domě, a vždycky bude v jejím pokoji,“ řekla její matka Caroline. „Když jsem četla její slova, cítila jsem, jako by tu stále byla s námi, měla tak neuvěřitelnou duši.“

Dopis dále pokračoval

Rodiče zveřejnili i další části dopisu: „Štěstí závisí na nás samotných. Možná to není o šťastném konci, možná je to o příběhu. Smyslem života je smysluplný život. Štěstí je směr, ne cíl. Děkuji za svůj život. Buďte šťastní, buďte svobodní, věřte, že jste navždy mladí. Znáte mé jméno, ne můj příběh. Slyšeli jste, co jsem udělala, ale ne to, čím jsem si prošla. Láska je jako sklo, vypadá tak krásně, ale je snadné ji rozbít.

Který citát o životě máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články