V 88 letech zemřela slavná herečka Abby Dalton

Každý jednou zemřeme, ale když jde o známou osobnost, je to pro mnohé velmi těžká ztráta. Tak jako pro fanoušky známé herečky Abby Dalton, která se dokázala dožít požehnaného věku

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V Los Angeles zemřela před několika dny herečka Abby Dalton, která byla známá hlavně díky jedné z hlavních rolí v seriálu Falcon Crest. Narodila se v Las Vegas v Nevadě a její pravé jméno bylo Gladys Marlene Wasden. Dožila se 88 let. Dalton byla nominována na cenu Emmy a její herecká kariéra začala rolí ve filmu Rock All Night z roku 1957, který byl o skupině rukojmí zajatých dvěma zločinci v klubu. 

Nominace na cenu Emmy přišla po roce 1960

Ve filmu Rock All Night si zahrála zpěvačku, která vystupovala v klubu a byla mezi rukojmími. Dalton pokračovala ve spolupráci s Rogerem Cormanem, který právě tento film produkoval a režíroval. Následovaly další projekty jako Teenage Doll nebo Stakeout od Dope Street. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Zdroj fotografie: PxHere.com

Veřejnost si herečky všimla velmi brzy a do roku 1959 byla obsazena do televizního seriálu Hennesey. Tato role ji vynesla nominaci na Emmy v roce 1961 za vynikající výkon ve vedlejší roli herečky v seriálu. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mnoho fanoušků truchlí

Hlavní role si zahrála také ve filmech The Joey Bishop Show nebo The Jonathan Winters Show. Během 70. i 80. let herečka zdobila televizní i filmová plátna. V roce 1976 si zahrála Anne Fields v seriálu Whale of a Tale a také jste ji mohli vidět ve filmu Roller Blade Warriors: Taken Force, která natočila v roce 1989.

Hrála v několika seriálech, ale proslavila ji role v dramatu 

Většinu své práce věnovala právě televizi. V seriálech přijímala menší i větší role, hrála také ve filmech Hotel a Adams of Eagle Lake. V roce 1981 přišla její nejznámější role v dramatu Falcon Crest, který pojednává o rodinné politice za úspěšnou vinicí. U tohoto seriálu zůstala až do roku 1986. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Byla známou herečkou

Její poslední projekt nebyl ani v televizi, ani ve filmu. Namluvila totiž hlas v knize Richarda Lertzmana. Abby Dalton přežil její manžel Jack D. Smith a tři děti Matthew, Kathleen a John, stejně jako její vnoučata a jeden pravnuk. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články