Češi oplakávají ztrátu milovaného zpěváka. Jeho nejslavnější hit miluje každý z nás

Za náhlým úmrtím devětačtyřicetiletého zpěváka kapely, která má na svém kontě světový megahit, jsou dlouhodobé problémy, s nimiž se zřejmě neuměl vyrovnat.

zapálené čajové svíčky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hudební svět se zahalil do smutku. Americká rap rocková kapela Crazy Town, jejímž nejslavnějším hitem je skladba Butterfly, ztratila svého frontmana Shiftyho Shellshocka. Podle webu Variety skonal nečekaně ve svém domě v Los Angeles 24. června. Zpěvákovi, jehož civilní jméno bylo Seth Brooks Binzer, bylo pouhých 49 let. Příčina smrti nebyla oficiálními úřady zveřejněna, ale nejspíš šlo o náhodné předávkování drogami.

Za úmrtím je dlouhodobá závislost

Co se zpěvákovi stalo osudným, totiž prozradil manažer kapely Howie Hubberman. „Seth měl nějakou dobu problém se závislostí. Neměl rád každodenní boj zvaný život. Někteří lidé se s ním vyrovnávají mnoha různými způsoby. Je nešťastné, že ztrácíme tolik lidí kvůli závislosti a dostupnosti škodlivých drog. Shiftyho smrt byla tragédie ze skutečného života. Příliš rychle, příliš tvrdě, příliš brzy,“ cituje Hubbermana magazín RollingStone.

Úmrtí svíčka a květina

Další legendární zpěvák se na nás bude dívat už jen z nebe. Jeho nejznámější písničku zná snad každý

O zesnulém zpěvákovi se totiž roky hodně mluvilo v souvislosti s jeho problémy s drogami a se zákonem. Kvůli závislosti opakovaně absolvoval odvykací léčbu. Nebyla však úspěšná. Dlouhodobé užívání návykových látek dokonce vyústilo v roce 2012 v nebezpečný incident. Tehdy po náhodném předávkování hudebník ztratil vědomí, upadl do kómatu a musel být hospitalizovaný v nemocnici.

Megahit kapely dobýval hitparády

Shifty Shellshock, který se narodil 23. srpna 1974, odstartoval svou kariéru začátkem devadesátých let, kdy s Bretem Mazurem založil uskupení The Brimstone Sluggers. V roce 1999 se kapela přejmenovala na Crazy Town a její hvězda začala strmě stoupat. Největší úspěchy slavila už dva roky po svém vzniku, kdy vyšel singl Butterfly. Skladba vystoupala na první místo v prestižním žebříčku Billboard Hot 100 a dobyla hitparády v patnácti dalších zemích.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SETH BINZER (@therealcrazytown)

Debutové album kapely The Gift of Game šlo díky populárnímu megahitu na dračku. Druhá deska Darkhorse, jež vyšla v roce 2002, ale byla propadák a kapela se následně rozpadla. Na scénu se vrátila až o pět let později. V roce 2015 vydala desku The Brimstone Sluggers, která se také nesetkala s velkým zájmem. Další comeback kapely se konal v roce 2019. O dva roky později vydala novou verzi hitu Butterfly a vyrazila koncertovat. Shifty Shellshock vydal také v roce 2004 sólové album Happy Love Sick.

Co si myslíte o smrti hudebníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články