Za záhadných okolností nás opustila všemi zbožňovaná herečka. Vaše výkony si budeme pamatovat navždy

Jako blesk z čistého nebe zasáhla fanoušky nečekaná smrt populární herečky, která zazářila ve snímcích Tancuj Matyldo, Probudím se včera nebo Jedna kočka za druhou.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Česko obletěla smutná zpráva. Za poněkud nejasných okolností nečekaně zemřela ve věku 59 let oblíbená herečka Simona Postlerová. Původně v jejím bytě na pražských Vinohradech zasahovala policie a záchranka. Následně byl ale přivolaný koroner a pohřební služba. „Zasahovali jsme u přirozeného úmrtí ženy, nejednalo se o smrt s cizím zaviněním,“ řekl policejní mluvčí Richard Hrdina Blesku.

Až teď se ukázalo, že měla finanční trable

Náhlá smrt herečky otřásla jejími kolegy i fanoušky. Ještě den před smrtí zkoušela v Divadle na Vinohradech novou roli v představení Terezka. Ale v neděli 5. května ji už našla policie bez známek života v jejím vinohradském bytě. V posledních letech herečku sužovaly zdravotní problémy a viditelně zhubla. „Měla jsem docela těžký postcovidový syndrom. Měla jsem i zápal plic, takže mi váha spadla,“ svěřila se před časem Postelrová CNNPrimaNews.

Herečka a dabérka Aťka Janoušková

Do nebe odešla jedna z nejmilovanějších osobností Česka. Herečka propůjčila svůj hlas spoustě našich pohádek

Život se s populární herečkou ani trochu nemazlil. Po smrti manžela hudebníka Zdeňka Hráška, který podlehl v roce 2016 rakovině, se sama starala o postiženého syna Damiána. Teď se podle serveru Aktuálně ukázalo, že měla i finanční potíže a bojovala s dluhy. „Kamarádi, kolegové. Všichni víme, v jaké složité a těžké životní situaci se naše milovaná Simonka nacházela. Rády bychom její rodině pomohly,“ napsala na svém instagramovém profilu herečka Jana Polášková.

Propůjčila hlas hvězdám světového formátu

Uměleckou dráhu měla zesnulá herečka, která se narodila v roce 1964 v Plzni, tak nějak předurčenou. Její otec byl režisér a matka herečka, takže od dětství měla blízko k divadlu. Po gymnáziu vystudovala DAMU a od roku 1992 byla v angažmá v Divadle na Vinohradech. Ve filmu a televizi ztvárnila spoustu rolí. Byla hvězdou snímků Tancuj Matyldo, Probudím se včera, Jedna kočka za druhou nebo Noc pastýřů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jana Polášková (@j.polas)

Zahrála si i v seriálech Docent, Krejzovi, Vyprávěj, Hospoda. Chlapci a chlapi či Četnické humoresky. Excelovala v dabingu, za což byla oceněná prestižní Cenou Františka Filipovského. Její hlasem mluví na české publikum třeba Cate Blanchettová ve filmové trilogii Pán prstenů nebo fenomenální Audrey Hepburnová ve filmu Snídaně u Tiffanyho, případně Lauren Grahamová v seriálu Gilmorova děvčata.

Co říkáte tomu, čím vším si herečka musela projít?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články