Dvouletý chlapec byl nalezen bez známek života. V případu nyní vyšly najevo další smutné detaily

Zoufalé batole bylo skoro dva týdny uvězněné v bytě s tělem zesnulého otce, kterému se zastavilo srdce. Když mrtvého chlapečka našli, tulil se k tátovi.

Malý chlapec leží i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Detaily děsivého úmrtí batolete a jeho otce vyplouvají pomalu na povrch. Dvouletý chlapeček zůstal doma napospas svému osudu poté, co jeho otec utrpěl infarkt a na místě zemřel. Zoufalé dítě bylo skoro dva týdny bez pomoci. Sociální pracovnice, která měla rodinu na starost, se pokoušela několikrát do bytu dostat. Jenže neuspěla, a tak se obrátila na policii. Když do bytu hlídka dorazila, byli otec i jeho malý syn už po smrti.

Mrtvé batole se tulilo k tátovu tělu

Tragédie se stala v lednu v anglickém městě Skegness. Šedesátiletý Kenneth Battersby měl už v minulosti několik srdečních příhod. I proto požádal sociální služby o pomoc. Vychovával totiž dvouletého syna Bronsona. Jenže nikdo nepředpokládal, že by se během vánočních svátků mohlo něco stát. Po Novém roce sociální pracovnice byt opakovaně navštívila, ale nikdo neotevřel. Kontaktovala proto policii.

Když se konečně podařilo do přízemního bytu dostat, bylo už pozdě. Policistům a sociálním pracovníkům se naskytl srdceryvný pohled. V obývacím pokoji spatřili malého Bronsona, který se tulil k tatínkovi. Oba už byli mrtví. Pitva následně odhalila, že příčinou smrti muže byla zástava srdce a jeho malý syn zemřel hlady a na dehydrataci. Podle serveru TheIndependent policie vyšetřuje, zda někdo nezanedbal své povinnosti.

Byt, kde zemřel otec se synem, vyloupili

Nyní se objevily další detaily otřesné kauzy. Aby měl otec pod kontrolou, co všechno malý Bronson během dne spořádá, nebylo jídlo umístěné v jeho dosahu. „Jediné, na co teď myslím, je, jak má hlad a snaží se dosáhnout na svačinu. Vůbec to nedokážu snést. Rve mi to srdce. Chybělo mu asi pět centimetrů, aby dosáhl na ledničku a otevřel ji. Poslední dny byl tak sám a musel mít obrovskou žízeň a hlad,“ cituje server Newsner matku chlapečka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený New York Post (@nypost)

Zcela nepochopitelná je také věc, ke které došlo několik hodin poté, co byla nalezena bezvládná těla otce a syna. Do opuštěného bytu se vloupali zloději. Dovnitř se dostali zadním oknem. Podívala jsem se do skříně, kam si Kenneth dával peněženku, a byla pryč. Vzali mu také léky. Byli tam den poté, co je oba našli mrtvé. Nechápu, jak někdo může tak hluboko klesnout,“ řekla televizi BBC správkyně domu Maria Clifton-Plaiceová.

Co si myslíte o děsivé tragédii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články