Dcera ignorovala, že má její otec rakovinu mozku. Rozhodla se, že mu splní jeho největší přání

Nevěsta si velmi přála, aby si mohla se svým tatínkem zatancovat na své svatbě. Ten však již v tu dobu byl na vozíku, kvůli vážné nemoci. To je však nezastavilo.

muž na invalidním vozíku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každá nevěsta touží mít na svatbě po svém boku tatínka. I Mary Bourne si přála to stejné. V tu dobu už však její tatínek bojoval s těžkou nemocí, která ho upoutala na invalidní vozík. Mary se jejich společného snu nevzdala a milovaného tatínka vyvezla na taneční parket. Na dojemný tanec nevěsty s nemocným tatínkem se můžete podívat ve videu níže.

Otec nečekaně onemocněl zákeřnou rakovinou

Byl to Jim Bourne, který svoji malou dceru vedl k lásce k tanci. Už jako malá snila o tom že si jednou se svým tatínkem zatančí na vlastní svatbě. Jejich nejoblíbenější písnička byla I Hope You Dance od Lee Ann Womack. V této písni se zpívá o tom, že by se člověk nikdy neměl vzdávat. Už tehdy si slíbili, že právě tato píseň jim bude hrát ke společnému svatebnímu tanci.

Krátce po tom, co se Mary zasnoubila se svým přítelem, jim do života zasáhla tragická zpráva. Jejímu tatínkovi byl diagnostikován glioblastom, agresivní a neléčitelná forma rakoviny mozku. Postupem času tato nemoc Jima upoutala na invalidní vozík. Bylo jasné, že už si na plánované svatbě se svou dcerou nezatančí.

Za potlesku vyvezla tatínka na parket

Ta se však svého snu nikdy nevzdala a rozhodla se otce vyvést na parket i přes to, že už na vlastních nohou tančit nemohl. V dojemném videu tak můžete vidět, jak ho dcera přiváží na parket a všichni svatebčané tleskají. Začne hrát jejich nejoblíbenější píseň a Mary tančí s tatínkem tak, jak jen jim to jeho indispozice dovolí.

Dělají společné otočky, Mary se protáčí pod otcovýma rukama a i přes to, že mají dost omezené možnosti k tanci, je Mary šťastná. Chvílemi se od svatebčanů ozývá povzbuzující potlesk. Pro všechny se jedná o dojemný hořkosladký okamžik. Tatínka nakonec také přemohou slzy. Jako by věděl, že jsou to poslední okamžiky, které se svou dcerou tráví.

Jim zemřel necelé dva týdny po její svatbě. Mary je však dodnes vděčná, že otec počkal, a splnil jí tak její velké přání. Otcův odkaz a jeho lásku k tanci sama nese dál. Stala se totiž profesionální učitelkou tance a baletu. A to je především zásluha jejího tatínka, který ji v tanci celoživotně podporoval. Jak jim to při posledním tanci spolu slušelo, se můžete podívat ve videu.

Jak se vám líbí tento dojemný svatební tanec?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články