Lékařský tým dal chlapci s deformovanou lebkou novou šanci na život. Po úspěšné operaci je dnes k nepoznání

Některé malé děti se bohužel narodí se zdravotní indispozicí. Tomuto chlapci naštěstí tým lékařů pomohl k tomu, aby se mu mohlo lépe žít.

i Zdroj fotografie: John Crawford (Photographer) Public domain
                   

Příchod některých dětí na svět mohou provázet nečekané komplikace. Po nich se ve spoustě případů nic neděje a vše naštěstí dopadne dobře. Je však také možnost, že vše bude mít opačný průběh a dítěti zůstanou následky. Dle názorů v naší redakci by si každé dítě zasloužilo spoustu lásky v kompletní rodině a bezproblémové dětství. Tomuto chlapci se však stalo něco, s čím mu mohl pomoci jedině tým specializovaných lékařů. Díky nim však může žít opět normálním životem.

Chlapec brzy onemocněl

Tento malý chlapec onemocněl ještě dříve, než vůbec stihl spatřit světlo světa. Ještě když byl v břiše své matky, rozvinul se u něj Crouzonův syndrom. To je podle webu Medscape vzácné genetické onemocnění, kvůli kterému dochází k poruše vývoje lebky a její deformaci. Tvář těchto lidí má pak velice zvláštní vzhled způsobený právě jiným tvarem lebky. Malý chlapec se tak odmalička musel učit žít s tímto handicapem, na který dříve nebyla žádná léčba. To se však v posledních letech změnilo.

Nemoc způsobuje komplikace

Kromě znetvoření tvaru lebky způsobuje Crouzonův syndrom další řadu různých zdravotních komplikací. Jednou z nich jsou například také dýchací potíže, takže se postiženému velmi špatně dýchá a omezuje ho to v normálním životě. Přesně tím si procházel malý chlapec, který trpěl touto nemocí, jak píše Andhropedia. Kromě problémů s dýcháním velmi často tuto nemoc doprovází také horší zrak. Syndrom je možné diagnostikovat prenatálně či ihned po narození dítěte, bohužel často se na něj přijde až později.

Lékaři chlapci pomohli

V dnešní době je naštěstí medicína na tak vysoké úrovni, že je již možné tento syndrom léčit. Chlapec se tak dostal do péče lékařů, kteří mu měli pomoci. Byla k tomu zapotřebí řada několika různých chirurgických operací, díky kterým se postupně různé části lebky daly na správné místo. Součástí všeho byla samozřejmě i nutná dentální úprava a další zákroky. O malého chlapce pečoval celý tým velmi šikovných špičkových lékařů, kteří mají bohaté zkušenosti s léčbou Crouzonova syndromu.

Chlapcův vzhled je normální

Díky náročné práci lékařského týmu dnes vypadá chlapec normálně a nemusí mít strach z toho, že jej budou kvůli jeho vzhledu šikanovat ostatní děti. To se mezi dětmi děje velmi často, jak jsme již na Dámském Deníku psali v tomto článku. Tehdy nakonec dívka dosáhla něčeho neuvěřitelného, stejně jako tento chlapec s pomocí lékařů, v jejichž péči musí nadále být a chodit na kontroly. Nicméně s jejich velikým přispěním si může užívat života stejně jako každé jiné dítě.

O jaké nejzajímavější operaci jste už slyšeli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články