Telátko si myslí, že je pejsek. Hraje si s dalšími psy a tráví většinu času doma se svými páníčky

Tak toto telátko vás zaručeně pobaví. Majitelé ho zachránili před porážkou a vzali si ho domů jako domácího mazlíčka. Tele si teď myslí, že je pes, a dělá všechno jako oni.

tele leží na trávě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Toto jste možná ještě neviděli. Malé tele žije s rodinou jako domácí mazlíček. Poté, co mělo být na blízké farmě utraceno, protože se narodilo velmi slabé, se ho ujali tito milovníci zvířat. Telátko vykřesali z nejhoršího a teď baví ostatní příspěvky a fotografiemi, na kterých se telátko chová jako pes. Mělo se totiž od koho učit.

Zachránili telátko před porážkou

Rodina Hubssova z Kalifornie vlastní malou rodinnou farmu. Chovají několik druhů hospodářských zvířat, o která se s láskou starají, a mají také tři psy. Nedávno se k nim do rodiny dostalo i malé telátko, jež se narodilo velmi slabé a nemocné. Majitel ho chtěl nechat utratit, ale Hubssovi se rozhodli, že si ho vezmou k sobě a pokusí se ho zachránit.

Dali mu jméno Goliáš a zpočátku se tele k světu příliš nemělo. Bylo tak slabé, že ani nedokázalo pít z láhve s mlékem. Jeden z jejich psů, německá doga Leonidas, si tele vzal pod svá křídla. Šťouchal do něj, olizoval ho a snažil se Goliáše přimět, aby vstal. „Ležel s nemocnou krávou celé hodiny, jen aby jí dělal společnost,“ řekla Shaylee Hubbsová o začátku jednoho nezvyklého přátelství.

Když Goliáš trochu zesílil, začal být velmi aktivní. Běhal před domem s ostatními psy a snažil se je napodobovat. Společně se honí a hrají si. Goliáš sleduje, jak psi jedí své jídlo či pijí vodu z misek, a opakuje to po nich. A dokonce spí v jejich pelíšcích. Nakonec svůj vlastní pelíšek nalezl v domečku na hraní, který je na dvoře postavený.

Proklouzne do domu a uvelebí se na sedačce

Každé ráno vstane a jde k zadním dveřím domu. Tady svým dechem zamlžuje sklo na dveřích a čeká na svého věrného přítele Leonidase, který přespává v domě ve svém pelíšku, aby si mohli společně venku hrát. Rodina také zveřejnila roztomilou fotografii, na níž se tele uvelebilo na jejich pohovce. Dlouho ho nikde nemohli najít, protože hledali venku. Pak se však někdo podíval i do domu a zjistil, že si Goliáš ustlal na pohovce.

Díky této fotografii se stal slavným, protože lidé na internetu jsou z tohoto roztomilého a chytrého telátka unesení. Shaylee Hubbsová také uvedla, že jejich německá doga a tele Goliáš se stali nejlepšími přáteli. Ačkoliv se na farmě starají o mnoho zvířat, tito dva mezi sebou mají opravdu mimořádně silné pouto. Goliáš tak měl velké štěstí, že se ho rodina ujala, a užívá si života jako milovaný čtyřnohý domácí mazlíček.

Co říkáte na telátko, které žije jako pejsek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články