Těhotná podstoupila magnetickou rezonanci: K neuvěření, co její děti dělaly

Takzvaná magnetická rezonance, to je poměrně známý druh vyšetření. Žena se rozhodla že tento způsob podstoupí v těhotenství. Následně byla velmi překvapena.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Magnetická rezonance je známá také pod zkratkou MRI. Je to lékařská zobrazovací technika, která umožňuje získávat snímky vnitřku těla ve 2 nebo 3 rozměrech (2D nebo 3D), ale neinvazivním způsobem. Tato technika se spoléhá na schopnost jader atomů vodíku emitovat detekovatelné signály, pokud jsou v silném magnetickém poli vystavena určitému radiofrekvenčnímu pulzu. Za tímto účelem je pacient zaveden do tunelu o šířce přibližně 60 cm. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Magnetická rezonance je známé vyšetření

Prostředí uvnitř tunelu

MRI je pro pacienty s klaustrofobií jako zlý sen. Aby bylo sníženo nepohodlí ze stísněného prostoru, je tunel magnetické rezonance vybaven mikrofonem, takže slyšíte ošetřujícího lékaře a on vás, ale také osvětlením a ventilací. Samotné vyšetření je bezbolestné a obvykle trvá od 10 do 30 minut. Má tu výhodu, že umožňuje dobrou vizualizaci tuku, vody a různých tkání, a protože nepoužívá rentgenové záření, je bezpečný pro těhotné ženy.

iBezpečné pro všechny

MRI naopak nemohou využít pacienti, kteří mají ve svém těle kovy: 

  • cerebrovaskulární spony,
  • kardiostimulátory,
  • či jiné kovové cizí těleso.

Video nenarozených dětí

Vzhledem k tomu, že toto vyšetření je pro těhotné ženy bezpečné, podstoupila ho i jedna žena Kateřina (36 let), která byla těhotná s dvojčaty. Dosud se jí nepodařilo vidět své děti. Díky MRI ale získala video, které umožňuje panoramatický pohled na břicho a ukazuje různé pohyby dětí: strečink, škytavka, zívání a polykání. Umožňuje také vidět dvojčata bojující v lůně své matky, což je první známka jejich soupeření. Tato rivalita je samozřejmě naprosto normální a neměla by být důvodem k obavám.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Žena šla na vyšetření těhotná

Lepší než běžný ultrazvuk

Ženy své děti mohou vidět ještě v lůně prostřednictvím ultrazvukového vyšetření. Nicméně ty ženy, které čekají dvojčata, vědí, jak obtížné je vidět obě děti. Kromě toho MRI také umožňuje lékaři identifikovat různé problémy, jako je syndrom transfuze, ke kterému dochází během těhotenství dvojčat a které může včasná detekce léčit. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články