V obchodě našel ztracenou kabelku. Teenager všem ukázal, co znamená mít velké srdce

Mladík našel v obchodě zapomenutou kabelku. Neváhal ani chvíli a vydal se vrátit ji její právoplatné majitelce.

kabelka v košíku i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní uspěchané době se stává stále častěji, že lidé někde zapomenou či ztratí své osobní věci. V mnoha případech se jedná o vysoké částky peněz. Když člověk podobnou věc najde, neznamená to však, že mu daný předmět automaticky patří. Spousta lidí v takové situaci řeší dilema, zda si nález nechat, či nikoli. Ve skutečnosti by se však jednalo o trestný čin.

Neváhal a kabelku vrátil majitelce

Když přišla Eliana Martinová z nákupu domů, zjistila, že nemá kabelku. Uvědomila si, že jí pravděpodobně nechala v nákupním vozíku v obchodě. Okamžitě si tedy zablokovala platební karty, ale byla ve stresu z toho, že měla v tašce všechny osobní věci. Doklady, mobil, klíče, peníze, vše bylo pryč. Málem šla do mdlob při představě, že si bude muset vše vyřizovat znovu, a stráví tak na úřadech obrovské množství času.

Naštěstí však ještě existují dobří lidé jako Adrian, který kabelku našel. Tento poctivý teenager přemýšlel, zda nalezenou tašku předat zaměstnancům obchodu, nebo jí vrátit přímo majiteli. Rozhodl se pro druhou možnost, a tak v kabelce našel adresu majitelky a okamžitě se vydal k ní domů, aby jí mohl ztracenou věc vrátit osobně. Zazvonil na zvonek u dveří, žena však zrovna nebyla doma, a tak předal kabelku jejímu příbuznému a odešel.

Jak se říká, s poctivostí nejdál dojdeš

Celé jeho počínání zachytila bezpečnostní kamera na ženině domě. Když se Eliana později podívala na záznam, byla překvapená a nemohla uvěřit tomu, že se tento mladík zachoval tak skvěle a rozhodl se kabelku vrátit svému právoplatnému majiteli. Málokdo by to totiž v dnešní době udělal. Kamarádka jí poradila, aby chlapce našla a poděkovala mu za jeho poctivost a ochotu.

Bez váhání tak učinila a obě ženy se s ním setkaly, aby mu osobně poděkovaly. Dokonce mu žena řekla: „Doufám že z mého syna vyroste muž, jakým jsi ty.“ To mladík rozhodně nečekal. Jako projev díků za tento dobrý skutek dámy zorganizovaly internetovou sbírku. Chtěly vybrat kolem 20 tisíc korun a použít ji na Adrianovo vysokoškolské studium. Nakonec jim lidé přispěli dvojnásobek požadované částky. A to je důkaz, že se poctivost vyplácí.

Jak byste se zachovali na mladíkově místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články