Žena našla dopis od svého manžela trpícího Alzheimerem: Po jeho přečtení se její oči zalily slzami

Spousta partnerů dělá pro svou drahou polovičku gesta, která jsou dojemná. O něčem takovém se přesvědčila i tato žena, jež našla vzkaz od svého manžela.

duchodce i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Do životů některých lidí razantně vstupují vážné nemoci, které mohou zásadně ovlivnit jejich budoucnost. Mezi takové choroby se určitě řadí i Alzheimerova choroba. Lidé, již touto nemocí trpí, mají postupem času čím dál tím větší problémy se svou pamětí. O tom, jak je tato nemoc zlá, se přesvědčil i tento pár, nemoc totiž postihla milujícího manžela.

Nemoc postihuje mnoho lidí

Alzheimerova choroba v dnešní době postihuje veliké množství lidí. Častokrát se objevuje až ve stáří, kdy je součástí stařecké demence. Tato nepříjemná nemoc napadá mozkové buňky a z člověka se postupně stává úplně někdo jiný. Nejdříve průběh nemoci ovlivňuje krátkodobou a později i dlouhodobou paměť. V některých případech tato choroba postihla i osoby, které sotva překročily 40 let svého věku.

Choroba postihla i muže

Šťastnému páru tato nemoc vstoupila do životů také, když postihla milujícího muže. Ač oba partneři bojovali ze všech sil, nemoc nad ním začala vítězit a postupně z něj dělala úplně jiného člověka. Přes veškerý boj se jednoho dne ráno žena probudila a její muž vedle ní již neležel. Nejdříve ji napadaly velice černé myšlenky, poté však našla dopis ležící na nočním stolku.

Dopis od manžela

Ihned poté, co dopis spatřila, po něm žena sáhla a přečetla si ho. V dopise jí manžel píše, že odešel a už se nikdy nevrátí. Vše přisoudil právě této nemoci, jelikož zde psal, že sám neví, jaký člověk z něj následující den může být. Pletl si již dveře od koupelny s dveřmi do kuchyně a bál se, že by své ženě začal čím dál více ubližovat. Z tohoto důvodu, jak stálo v dopise, se tedy rozhodl odejít a dožít v osamění.

dopis iZdroj fotografie: Pixabay

Žena se rozplakala

Na konci vzkazu také stálo, že ženu bude navždy milovat a navždy bude jejím manželem. Muž také ženě poděkoval za veškerou péči, které se mu od ní během jeho nemoci dostalo. Vše prý bylo dokonalé, ale je možné, že si na nic z toho následující den již nebude pamatovat. Ženu dopis velice dojal a neubránila se slzám. Začala plakat nad ztrátou svého manžela a toto loučení pro ni bylo velice bolestivé.

Jaká by byla vaše reakce, kdybyste byli na místě ženy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články