Pokud někdy uvidíte svého nebo cizího mazlíčka v této pozici, tak zpozorněte. Je nutné okamžitě volat veterináře

Existuje mnoho varovných signálů, kterými se zvířata snaží upozornit na své problémy. A o jednom takovém se nyní můžete dozvědět více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psy i kočky lze často spatřit v naprosto nepřirozených a zvláštních polohách, které jsou ve většině případů až úsměvné. Někdy se dokáží zkroutit do takové pozice, že je těžko rozpoznatelné, kde mají hlavu a kde zadek. Přestože o tom málokdo ví, i taková obyčejná poloha zvířecího těla může prozradit mnohé. Například různá onemocnění či hrozící nebezpečí a smrt.

Tento jev rozhodně nepodceňujte

Pokud jste někdy viděli svého či cizího mazlíčka postávat s hlavou přitisknutou ke zdi, nebo naopak takto ležícího na podlaze, možná vám to připadalo roztomilé. Mnoho lidí tuto pozici přirovnává k trucování nebo rozjímaní zvířete. Ve skutečnosti ale může být tato poloha znamením, že je něco v nepořádku. Proto bychom měli své mazlíčky sledovat, pozorovat řeč jejich těla a nic nezanedbat.

Jev, kterému se říká „head pressing“, tedy volně přeloženo jako „stlačení hlavy“, není radno podcenit. Zvíře totiž takto tlačí hlavou do zdi, podlahy či jakéhokoli předmětu proto, aby zmírnilo diskomfort nebo bolesti, které pociťuje. Mohou je způsobovat neurologické poruchy, mozkové nádory či jiná závažná onemocnění. Jak informuje také web LakeCityAnimalHospital, na vině mohou být také parazité, otrava olovem nebo nerovnováha soli.

Takové chování může značit velký problém

V takovém případě je opravdu důležité, aby majitelé zvířat, která se takto začnou chovat, brali jejich signály vážně. Na místě je okamžitě kontaktovat veterináře, který mazlíčka ošetří a určí diagnózu. Zvířata, jež takto do čehokoli tlačí hlavou, často trápí i křeče, náhlé změny chování nebo chůze v kruzích. Jak takový „head pressing“ vypadá, se můžete podívat přímo zde na videu, které bylo zveřejněno i na YouTube.

Každý majitel by měl svého domácího mazlíčka dobře znát a jakékoli změny v jeho chování aktivně řešit a konzultovat s veterinářem. Díky tomu je možné včas odhalit začínající problémy. A za úlevu od bolesti se vám poté váš pejsek či kočička jistě odvděčí. Jako v případě pejska, který dal po operaci svou náklonnost majiteli jasně najevo a o jehož reakci jsme na DámskémDeníku již v minulosti psali. Sledujte tedy své mazlíčky, a pokud by se vám jejich chování nezdálo, nebo jste je přímo spatřili ve výše popsané poloze, okamžitě s nimi zajděte ke zvířecímu doktorovi.

Jak byste reagovali, kdybyste takto svého mazlíčka viděli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články