Poté, co ho veterinář úspěšně odoperuje, je pejsek štěstím bez sebe. Svému majiteli dá náklonnost něžně najevo

Nejen psi umí dát najevo svoji bezpodmínečnou lásku ke svému pánovi. Někdy je to pán, který musí povzbudit a utěšit svého psího kamaráda.

veterinář pes operace i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podívejte se na dojemné video, které znovu dokazuje, jak silné pouto mohou lidé mít mezi sebou a svými domácími mazlíčky. Takové vztahy se ukazují jako léčivé pro obě strany. I když jsou to většinou psi, kteří svého majitele podporují a prokazují mu bezpodmínečnou lásku, někdy nastanou situace, kdy je potřeba jim to řádným a láskyplným objetím vrátit.

Velmi se bál, aby pes operaci přežil

Je to jen krátké video, ale odhaluje mnohé. Podle webu Apost, měla fenka labradora velký nádor na krku. Veterinář rozhodl, že musí podstoupit operaci, aby jí mohl být nádor odstraněn. I když majitel věděl, že je to jediná možnost, jak jí dopřát další spokojené roky života, měl velký strach. Žádná operace se neobejde bez rizika a nikdy nevíte, co se při ní může zkomplikovat.

Na záběrech tak můžete vidět naprosto úlevnou reakci páníčka, když jeho žena přivezla po operaci psa domů. Na fence je stále vidět, že jí operace dala zabrat. Ráda si tak přišla pro pohlazení a slova útěchy. Páníček ji s veškerou láskou objímá a hladí, zatímco jeho žena pořizuje záběr na velkou ránu, již má jejich fena na krku.

V jejich objetí je něco tak velmi lidského. Ve výrazu fenky se zračí únava, ale i úleva, že tu je někdo, kdo ji utěší, když to tolik potřebuje. Video nasbíralo statisíce zhlédnutí a každého pejskaře donutí k tomu, že půjde obejmout svého chlupatého kamaráda. Určitě si to zaslouží, i když zrovna nejsou nemocní. Jeden z komentujících pod přezdívkou Ettore to shrnul za všechny: „Váš malý pán vás také miluje, stejně jako vy jeho.

labrador iZdroj fotografie: Freepik

Pooperační péče o vašeho mazlíčka

Z vlastní zkušenosti vím, že pejsci se dokáží ze svých zranění rychle zotavit. Jakmile ustoupí bolesti, velmi rychle pookřejí. My lidé bychom si z nich v tomto ohledu určitě mohli vzít příklad. O tom, jak může takové pevné pouto mezi člověkem a domácím mazlíčkem i léčit, jsme psali v tomto článku na Dámském Deníku.

Někdy se bohužel nemoc nebo úraz pejskům nevyhne, proto je dobré připravit se na to, co by vás mohlo čekat. Pokud zrovna řešíte podobnou situaci a váš pejsek je po operaci nebo se na plánovanou operaci chystá, přečtěte si tyto tipy, které zpracovali webu UVeterinářky. Určitě se vám při pooperační péči o nemocného pejska budou hodit.

https://youtu.be/3Z2VDeOksUc

Jakou máte vy zkušenost s nemocným pejskem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články