Aby zlepšili psychický stav starších pacientů, dovolili jim návštěvy domácích mazlíčků

Kanadská nemocnice povoluje dlouhodobě nemocným pacientům, aby je pravidelně navštěvovali jejich domácí mazlíčci.

návštěva psa v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk, který musí pobývat nějakou dobu v nemocnici, je většinou velmi smutný a frustrovaný. Chybí mu rodina, přátelé a také domácí mazlíček. Čím delší pobyt ve zdravotnickém zařízení je, tím je to horší. A ve skutečnosti netrpí pouze člověk, ale také jeho zvíře, které netuší, proč najednou jeho pán není doma. V jedné kanadské nemocnici však přišli s úžasným nápadem, který pacienty velmi povzbudil a má na ně opravdu dobrý vliv.

Tajně mu přivedla do nemocnice psa

Nemocnice Juravinski v Kanadě se nyní může pyšnit svou výjimečností. Zavedli tam totiž možnost speciálních pravidelných návštěv, při kterých mohou domácí mazlíčci přijít za svými těžce nebo dlouhodobě nemocnými pány. Celý tento projekt vznikl díky pětadvacetiletému muži jménem Zachary, který se v nemocnici léčil s rakovinou. Ležel tady už dlouho dobu a po jeho věrném pejskovi Chaseovi se mu velice stýskalo.

Když za ním přišla na návštěvu jeho teta Donny, povídali si a on ji zoufale prosil o to, aby se mohl se svým čtyřnohým kamarádem opět setkat. Žena přemýšlela, jak by mohla tento nápad zrealizovat, ale nic legálního ji nenapadlo. Přestože byl v nemocnici přísný zákaz zvířat, rozhodla se svému synovci udělat radost. Schovala proto Chase a tajně jej vzala do Zacharyho pokoje. Díky tomuto setkání se mladíkovi udělalo o moc lépe a byl velice šťastný.

Má to dobrý vliv na pacienty i jejich mazlíčky

Na základě toho se Donna rozhodla, že by takováto setkání jistě prospěla i dalším nemocným pacientům, a proto vytvořila program s názvem Zacharys Paws for Healing. S vedením nemocnice se domluvili na jasných pravidlech, mezi které patří, že všechny těžce a dlouhodobě nemocné pacienty může navštívit jejich domácí mazlíček jednou týdně na jednu hodinu. Každé zvíře, které do nemocnice vstoupí, musí být předtím řádně umyto, a může se setkat pouze se svým majitelem.

Od té doby jsou pacienti mnohem šťastnější, a dokonce svůj zdravotní stav lépe snášejí. A velký přínos to má i pro zvířata, která jsou také velmi smutná, když s nimi jejich pán nemůže být doma. Navíc je to pro ně ujištění, že je jejich majitelé neopustili a stále na ně myslí.

Co si o tomto nápadu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články