Kdo si tohle koupil v oblíbeném řetězci, tomu hrozí nebezpečí. Pro vlastní dobro to raději ihned vyhoďte

Některé obchodní řetězce prodávají svou vlastní značku potravin. U jedné takové se prokázalo, že by mohla být lidskému zdraví velice nebezpečná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta lidí se sama řadí mezi konzervativce a ráda si kupuje ty samé potraviny, jejichž kvalitu má ověřenou několika dobrými zkušenostmi. I spousta členů naší redakce nerada mění některé své zažité návyky. Toho využívají i obchodní řetězce a někdy nabízí vlastní značku potravin levnější, než bývají ty konkurenční. Přesně tak to je i u jednoho řetězce v České republice. Ten si teď však pravděpodobně sype popel na hlavu kvůli tomu, že se ukázala jedna z jeho potravin jako nebezpečná pro zdraví.

Závadné potraviny jsou časté

Výskyt závadných potravin, které mohou být jakýmkoliv způsobem rizikové pro lidské zdraví, je bohužel (nejen) v obchodních řetězcích celkem častý. Nedávno například potravinářská inspekce upozorňovala na závadné kuřecí maso ze zahraničí, jak uvádí BezpečnostPotravin. Takové potraviny se občas dostanou i do oběhu českých obchodů a ty je pak prodávají lidem. Ve spoustě případů však může lidem hrozit opravdu veliké nebezpečí postihující jejich zdravotní stav. Je proto dobré se mít na pozoru.

Globus nabízel závadné ryby

Koncem října bylo zjištěno, že obchodní řetězec Globus prodává jeden závadný produkt se svou vlastní značkou. Konkrétně se jednalo o uzené filety ze pstruha s datem spotřeby do 3. října 2023, jak informují stránky PotravinyNaPranýři. V těchto rybách byla nalezena bakterie Listeria monocytogenes, která způsobuje nemoc s názvem listerióza. Ta může být pro lidské zdraví velmi nebezpečná a jejím původcem se člověk může nakazit právě konzumací závadné potraviny. Spousta lidí se tak musela podívat do své lednice, zda tam takový kousek nemá.

Listerióza je nepříjemné onemocnění

Někdy se lidé mohou otrávit i vlastní nepozorností. O jednom takovém článku jsme na DámskémDeníku psali v minulosti, kdy rodina zemřela po konzumaci hub. Tentokrát se o tak závažnou nemoc nejedná, ale i tak může některé lidi potrápit. Nejvíce ohrožené jsou listeriózou těhotné ženy, lidé s oslabenou imunitou a novorozenci. Příznaky toho, že trpíte právě touto nemocí, jsou převážně horečky, nevolnosti, bolesti svalů, průjem nebo například zvracení. Vše se to může odehrát velmi rychle jen kvůli konzumaci závadného výrobku.

Žena s bolestí břicha iZdroj fotografie: Pexels

Řetězec potravinu stáhl

Obchodní řetězec Globus byl tak nucen tuto závadnou potravinu stáhnout co nejdříve ze svého prodeje, aby předešel dalšímu možnému nebezpečí. Pokud však patříte mezi ty, kteří si dávají jídlo zamrazit na později, raději zkontrolujte datum spotřeby této ryby. Vyhnete se tak spoustě nepříjemností – potravinu rovnou vyhoďte. I když totiž prošla mrazem, nebylo by zodpovědné riskovat nákazu listeriózou. Mohlo by vám to způsobit spoustu nepříjemností, bez nichž se váš život jistě obejde.

Jaký závadný výrobek jste si někdy koupili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články