Tanec otce a dcery všechny překvapil

Co je Bar Mitzvah, to řada lidí ví. Při jedné takové události však došlo k velmi unikátnímu představení. Proběhl zde dokonalý tanec, který měl v režii otec a dcera.

i Zdroj fotografie: pixabay.com
                   

Tato veselá událost se stala v Americe u příležitosti oslav Bar Mitzvah třináctileté Danielle. 

iZdroj fotografie: pixabay.com
V rámci oslav proběhl unikátní tanec

Co je Bar Mitzvah?

Rodina Danielle je židovského původu. Dle údajů z roku 2012 se v USA 1, 7 – 2,6 % populace hlásí k židovskému vyznání. V USA je procento židovské populace druhé nejvyšší na světě, a to po Izraeli. Jednou z tradic je pořádat velkou oslavu ke třináctým narozeninám. U dívek se tyto oslavy nazývají Bat Mitzvah, u chlapců Bar Mitzvah. Dle tradice je dívka či mladík do třinácti let dítětem a zodpovědnost za jeho skutky přebírají rodiče.

iZdroj fotografie: pixabay.com
Hostům vystoupení vyrazilo dech

Po dovršení třináctého roku se však dítě stává mladým mužem nebo mladou ženou. Dále by měl být tento mladý člověk za svá další rozhodnutí zodpovědný více méně sám. Také se díky této rituální oslavě stanou plnohodnotnými členy židovské komunity. Pro rodiče dětí to bývají oslavy plné emocí. 

Zábavný tanec, který hostům vyrazil dech

Přestože jsou tyto oslavy velmi tradiční, v dnešní moderní době mohou být okořeněny velkou dávkou zábavy. To dokázala také Danielle s jejím otcem Jonathanem. Video jejich představení se stalo virálním a koluje po internetu.

Vztah mezi dcerou a otcem je vždy jedinečný a vidět svou holčičku dospívat je pro každého otce velkým darem. To, že jejich vztah blízký a plný legrace, ukázali rodině a přátelům a nakonec i celému světu právě tímto tanečním kouskem.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Zábavný tanec, který hostům vyrazil dech

Danielle v růžových šatech a Jonathan ve smokingu předstoupili před publikum za zvuků písně Daddy´s little girl, tedy tátova holčička. Na začátku si všichni mysleli, že půjde o klasický pomalý tanec, jako vždy při těchto příležitostech. Za chvíli se ale podivili. Dvojice po chvíli otočila a vzala svoje vystoupení z netradičního konce. Zapojili prvky moderního tance a uvolnili se, jako by si vyšli na diskotéku. Rázem byla atmosféra vřelejší a hosté oslavy pobavenější. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články