Talentovaná dívka miluje hraní na klavír na veřejných místech. Její hudba je slastí pro uši

Teprve osmiletá holčička ovládá hru na klavír jako profesionál. Troufne si i na náročné skladby a ohromuje kolemjdoucí na vlakovém nádraží.

holčička hraje na klavír i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Malá Diane miluje klavír a na její hře je to znát. Přesto, že je jí teprve 8 let, už si tento nástroj dokonale podmanila. Ohromeným kolemjdoucím na londýnském vlakovém nádraží předvedla notoricky známou skladbu od Beethovena „Pro Elišku“. Rozhodně ale ne tak, jak byste čekali. Na této skladbě se opravdu vyřádila a zahrála ji hned v několika provedeních.

Skladba „Pro Elišku“, jak ji neznáte

Marná sláva, někteří lidé mají jednoduše více talentu, než jiní. Zatímco některá dítka se ve věku Diane teprve moří s nudnými stupnicemi, ona už zvládá bravurně i velmi náročné skladby. A svůj talent předvedla už při mnoha příležitostech. Vy si můžete ve videu níže vychutnat její interpretaci slavné Beethovenovi skladby a také notoricky známou píseň z filmu Titanic.

Všichni lidé se zastavují, když slyší klavírní tóny rozléhající se po nádražní hale Pancras station v Londýně. K veřejnému klavíru tu zasedla teprve osmiletá dívka. Dokud však lidé nepřišli blíže, netušili, že tak krásnou melodii zvládne zahrát holčička, která sotva začala chodit do školy. Chopila se skladby „Pro Elišku” v úplně jiném duchu, než byste čekali.

Nechala se inspirovat libanonským pianistou Maanem Hamadehem, jehož video, ve kterém tuto skladbu zahrál v několika různých žánrech, nadchlo internet. Skladba tak plynule přechází v různých stylech a rytmech tak, že se ani chvíli nenudíte. Rozhodně to není nic pro úplné začátečníky a ovládat takto klavír dovedou jen ti zkušenější.

holčička sedí u klavíru iZdroj fotografie: Freepik

Hraje hned na několik hudebních nástrojů

Diane se tak stala na chvíli hvězdou a poté, co svou skladbu dohrála, sklidila od kolemjdoucích zasloužený potlesk. Nebylo to však její první ani poslední vystoupení na veřejnosti. Hrou na veřejných klavírech už potěšila mnoho lidí a videa této talentované slečny zhlédlo už miliony lidí z celého světa.

Nejen, že zvládá v tak nízkém věku hru na klavír, ona ke hře nepotřebuje ani složité noty. Jak dokázala, když šla jednou zahrát do nemocnice dětem a sedla si ke klavíru, který tu mají pro potěchu pacientů trvale umístěn. Skladby přehrála z malých papírků, na které si načmárala jen pár vlastních poznámek, kterým rozumí nejspíše je ona.

Z osmileté Diane už je dnes šestnáctiletá mladá slečna, která se však i nadále věnuje hudbě s velkou vášní. Kromě klavíru ovládá i klasickou a elektrickou kytaru, bicí a krásně zpívá. Je to prostě talentovaná hudebnice tělem i duší a vy se na jedno z jejích prvních veřejných vystoupení můžete podívat ve videu níže.

Co říkáte na takový hudební talent?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články