Uplakaná babička prosila o to, aby jí někdo koupil lístek na vlak. Zastavila u ní žena, která si jako jediná poslechla její příběh

V dnešním světě plném rychlosti a spěchu se ochota pomáhat lidem, které neznáme, stává opravdu vzácnou. O to víc proto musíme tyto činy oceňovat.

Plakající starší dáma i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Často jsme tak zaneprázdněni vlastními problémy, že úplně zapomínáme na ostatní, kteří mohou mít podobné trable jako my – a že jich není málo. Lidé se ale bohužel často řídí tím, že po cizích starostech jim nic není, a tak je ani nezajímají. Avšak pozitivní příběhy a jedinci, co pomáhají, naštěstí stále existují. Rádi bychom se s vámi podělili o jednu takovou příhodu. 

Příběh starší dámy

Jedné pozdní lednové noci stála na nádraží stará žena a prosila kolemjdoucí, aby jí koupili lístek na vlak. Bohužel všichni lidé v okolí prošli kolem bez zájmu, jen jedna žena zastavila. Když stará paní vyprávěla svůj příběh, ta druhá se rozplakala. Galina Fedorovna, sedmdesátiletá žena, zůstala sama, její manžel už dávno zemřel a její jediný syn Kostya vyletěl z rodinného hnízda, když byl ještě mladý. Odešel studovat do jiného města a tam zůstal. Vztah mezi nimi byl pro ni velmi důležitý a zhoršil se, když se Kostya oženil s Natálií, svou kolegyní. 

Přestali se vídat

Syn si chtěl nechat pomoct s bydlením, ale Galina na to neměla peníze. Celá léta se s ním nestýkala, choval se k ní zle. Galina se pokoušela kontaktovat svého syna, ale všechny její pokusy byly marné. Když se už smířila s tím, že přišla o syna, ten se najednou objevil. Jako za starých časů otevřel klíčem dveře a zakřičel: „Mami, jsem doma!“ Ubohá žena nevěřila svým očím. Viděla svého syna po mnoha letech (viděla obecně málo lidí). A teď když zmizel a najednou se vrátil, byla naprosto zmatená. 

Nečekaná nabídka

Syn nakonec matce vyprávěl o tom, že se se svou manželkou odstěhoval do nového bytu a matce nabídl, aby tam žila s nimi. Odmítla. Na případnou návštěvu ale kývla. Koneckonců chtěla poznat lépe svou snachu. Se synem proto nasedla na vlak, během jízdy pak usnula. Probudil ji až průvodčí, který jí oznámil, že si musí vystoupit, jelikož se nachází na poslední stanici.

Plakající dáma iZdroj fotografie: Depositphotos

Stařenka si všimla, že nemá kabelku, v níž měla všechny potřebné věci a peníze. A její syn? Ten byl pryč. Netrvalo dlouho a uvědomila si, že ji okradl vlastní syn. Když tento příběh vyprávěla jediné neznámé ženě, která se u ní na nástupišti zastavila, plakala. Nakonec s ní počkala na policii a později jí zaplatila lístek na cestu domů. 

Je skutečně smutné, že se syn spojil se svou matkou po dlouhých letech jen proto, aby ji mohl okrást. Dnes už stařenka ví, že bohužel ani jemu nemůže věřit.

Co si o činu jejího syna myslíte?

Zdroj: DobreSprávy
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články