Studentka odmítla uvolnit místo starší ženě v autobuse – její reakce dostala všechny do kolen

Ne všichni mladí mají v dnešní době úctu ke starším lidem. V jednom autobuse došlo k potyčce, když mladá dívka odmítla přenechat místo starší ženě.

autobus i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V autobusech i jiných dopravních prostředcích platí nepsané pravidlo, že pokud za jízdy přistoupí nějaká starší osoba, měla by ji ta mladší pustit sednout. Ve spoustě případů je toto pravidlo lidmi dodržováno. Najdou se ale i tací, kteří na toto „kašlou“ a klidně nechají staré nemohoucí důchodce stát, zatímco oni si v klidu posedávají. Jeden takový případ však měl velmi překvapivé rozuzlení.

Studentka jela ze školy

Jednoho dne se tato mladá studentka po konci svého školního dne vydala na cestu zpět domů. Stejně jako každý den využila pro svou cestu autobus. Ihned, co do autobusu nastoupila, se posadila na volné sedadlo, na kterém seděla po celou dobu jízdy domů. Zdálo se, že cesta autobusem bude vcelku poklidná, dokud na další zastávce nepřistoupila do autobusu žena.

V autobuse nebylo volné místo

Ve chvíli, kdy do autobusu přistoupila žena, zde již nebylo žádné volné místo k sezení. Žena se tedy pomalu vydala směrem ke studentce. Bylo vidět, že po ní bude požadovat, aby ji pustila sednout. Ženě bylo přibližně 40 let, studentka se však rozhodla ji ignorovat. Po chvilce tedy tato žena začala na studentku slovně útočit s tím, že je velice neslušná a nejspíše i líná, když sedí, zatímco ona musí stát. Neodpustila si ani poznámku, že studentka sedí celý den ve škole.

Studentka ženě odporovala

Studentka se však nenechala zastrašit a ženě vše rázně vysvětlila. Velmi jasně jí přede všemi cestujícími vysvětlila, že ve škole je každý den od 8 do 17 hodin. Prakticky celý čas tráví na nohou, jelikož stojí v laboratoři, a ve škole tráví delší čas než žena v práci. Také ženě řekla, že po návratu ze školy má velmi podobné povinnosti jako ona, kterými jsou například uklidit či nakoupit. Do toho všeho se ještě musí učit a spát chodí okolo půlnoci, když jí vše jde dobře.

sedačky v autobuse iZdroj fotografie: Pixabay

Děvče bylo velmi rázné

Dívka ženě také vytkla to, že zdaleka ještě není tak stará na to, aby si musela v autobuse ihned sednout. Dle slov studentky, kdyby to bylo tak, že je žena důchodkyně, která má potíže s nohama, samozřejmě ji pustí sednout. V tuto chvíli tak však neučinila, jelikož v pátek odpoledne je po celém týdnu tak vyčerpaná, že je ráda, když se v autobuse posadí a dojede domů. Žena navíc musela stát jen jednu zastávku, jelikož na té další už studentka vystupovala.

Jak byste se zachovali v takové situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články