Štěpán Kozub se mění před očima. Hodiny v posilovně se mu vyplácí

Mladý český herec a komik musel v dětství čelit šikaně kvůli své obezitě. Když se dostal do širšího povědomí diváků, byl už štíhlý sympaťák. Teď v posilovně maká na svých svalech.

Herec a komik Štěpán Kozub i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Nejúspěšnější český stand-upový komik Štěpán Kozub (27) je osobitým zjevem v českém showbyznysu. Vtipálek, kterému není cizí drsný nekorektní humor, sice proti sobě popudil část veřejnosti, ale nic to nezměnilo na tom, že jeho hvězda stoupá. Prosadil se jako herec ve filmech i v reklamách a sbírá umělecká ocenění. Rozhodl se také pořádně zapracovat na své vizáži. V dětství byl obézní, a kvůli tomu ho starší spolužáci šikanovali. Pak šel ale do sebe a radikálně zhubnul.

Kvůli obezitě ho spolužáci šikanovali

Když dospíval, vážil přes 110 kilogramů a dost se svojí nadváhou trápil. Kvůli obezitě byl jako dítě dokonce šikanovaný. „Nesportoval jsem, nehrál jsem s klukama fotbal, nic. Můj vzhled byl nakonec v jednu dobu i důvodem docela drsné šikany. Nechápal jsem ve svých deseti letech, proč mě starší spolužáci bezdůvodně mlátí nebo proč na mě někde čekají a kradou mi věci, topí mě cestou ze školy v potoce a podobně. To se dělo běžně,“ cituje Kozuba iDnes.

Nakonec se ale rozhodl se svou váhou rázně zatočit. Omezil jídelníček a začal se pravidelně hýbat. Výsledky na sebe nedaly dlouho čekat a přebytečná kila šla dolů. Jenže to herci nestačilo. Nakonec se jeho hubnutí stalo rizikovým. „Cítil jsem se výborně. Akorát jsem se kolem svých osmnácti let dostal až na samotnou hranu anorexie, protože jsem nad sebou tehdy trochu ztratil nadhled. Měl jsem asi 62 kilo,“ dodal s tím, že nakonec se ale dal zdravotně dohromady.

Kvůli nové roli svaly možná nenabírá

Zatímco ještě nedávno vypadal, že o posilování v životě neslyšel, teď sociální sítě herec ohromuje svými vypracovanými bicepsy a tricepsy. Rozhodl se totiž, že si vymodeluje figuru k dokonalosti. „Už jsem konečně influencer! Mám fotku v zrcadle! Navíc v džymu! A navíc ukazuju, jak moc jsem hustej,“ s humorem sobě vlastním komentoval fotku z posilovny. Své příznivce šokoval. Subtilní David Votroubek, což je postava, kterou Kozub ztvárňuje v improvizačních skečích Tři tygři, podle nich takhle nemůže vypadat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Štěpán Kozub (@stepankozub_official)

Na fyzičce i budování své muskulatury herec aktivně pracuje od začátku roku. A výsledky tvrdé dřiny se dostavily. „Jako něco se tam děje. Ale to nevadí,“ komentoval herec nárůst svalové hmoty na svých pažích na dalším selfie z fitness centra. Fanoušci Kozuba ale stejně jako jejich idol mají smysl pro humor. V komentářích ho totiž srovnávali s nejslavnější českou kulturistkou Věrou Mikulcovou. Zajímali se také, zda nabírá svaly kvůli nějaké roli. „Kdoví,“ nechal je na pochybách herec.

Co říkáte na proměnu úspěšného komika?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články