Paralyzované štěňátko se doplazilo na veterinu. Tam nakonec našlo svého strážného anděla

Statečné ochrnuté štěně bojovalo o svůj život. Naštěstí se mu podařilo se doplazit pro pomoc a nyní je už v těch nejlepších rukách.

štěně i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toulaví a opuštění psi se nacházejí všude po celém světě. Jejich život není snadný. Každý den si totiž musí sami sehnat nějakou potravu a najít bezpečný úkryt, aby v něm mohli strávit noc. Mnoho lidí je k osudu těchto psů bez domova lhostejných, avšak naštěstí existují tací, kteří se snaží jim pomáhat. Ať už se jedná o dobrovolníky nebo zaměstnance různých organizací na ochranu toulavých zvířat.

Štěně se muselo plazit velkou dálku

Příběh malé fenečky jménem Poppy chytl za srdce mnoho lidí, jež se o něm dozvěděli. Její neuvěřitelná statečnost a chuť bojovat za svůj život je opravdu inspirující. Susanne Vogel pracuje jako záchranářka v organizaci, jež se specializuje na záchranu toulavých a opuštěných psů. Miluje svoji práci a o tom, že bude pomáhat zvířatům, snila už jako malá holčička. Jak sama řekla, na Poppy jistě nikdy nezapomene.

Když přicházela jednoho rána do práce, všimla si nedaleko budovy, ve které pracovala, malého štěněte. Choulilo se do klubíčka a kňučelo. Opatrně se k němu blížila, aby jej nevystrašila. Již z dálky si všimla, že je s ním něco v nepořádku. Jakmile se chtělo zvíře postavit, nepodařilo se mu to a táhlo za sebou zadní nožky. Šlo vidět, že velice trpí a hlavně se sem muselo doplazit z velké dálky, protože široko daleko nic není.

Nyní má nový milující domov, který si zaslouží

Sussane vzala pejska do náručí a už na první pohled bylo jasné, že je jeho stav velmi vážný. Okamžitě jej vzala k jejich veterináři, který udělal veškerá vyšetření. Rentgenové snímky ukázaly, že jeho páteř byla zcela oddělena od zadních končetin. Nejspíš jej srazilo auto, nebo ho již takto původní majitelé vyhodili někde u cesty. Bylo zřejmé, že Poppy chtěla žít, bojovala za svůj život a měla obrovské štěstí, že se doplazila přímo k této záchranné organizaci. Avšak následná péče by byla velmi drahá, a tak se zaměstnanci rozhodli uspořádat internetovou sbírku.

Dosud se vybralo neuvěřitelných 217 tisíc korun. Peníze pokryjí nutnou fyzioterapeutickou léčbu, protože stav štěněte je zatím vážný, a tak operace není možná. Díky těmto financím dostane Poppy brzy speciální invalidní vozík, který jí usnadní pohyb. Susanne sdílela na internetu příběh této statečné malé fenky, a tak se brzy našel i člověk, který jí zajistí trvalý a milující domov. Nyní tak může žít šťastný život plný lásky, který si zaslouží.

Každoročně skončí v útulcích stovky tisíc psů a koček, a to především kvůli zanedbávání péče, zneužívání nebo opuštění. Pokud se chystáte pořídit si domácího mazlíčka, zvažte adopci před koupí. Zastavte se prvně v útulku, protože každý pejsek nebo kočička si zaslouží druhou šanci na milující a útulný život. A velké díky patří všem lidem, kteří se o tato toulavá a opuštěná zvířata s krutým osudem denně starají.

Co říkáte na toto statečné štěně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články