Pes hrdinou: Svým obětavým jednáním zachránil dítě ze spárů jasné smrti. Toto je jeho příběh

Nebýt obrovské statečnosti a obětavosti rodinného psa, mohlo dojít k tragédii. Díky němu roční holčička přežila.

i Zdroj fotografie: Hzscr
                   

Být majitelem psa je závazek, ale zároveň velké štěstí. Ne nadarmo je toto čtyřnohé zvíře označováno za nejlepšího přítele člověka. Každý den totiž psi dokazují svým pánům věrnost a vděk za milující domov a jejich péči. Mnohdy jsou ochotni riskovat svůj vlastní život, jen aby pomohli lidem, kteří se stali jejich celým světem. A právě takto se zachoval pes, který z hořícího domu zachránil malou holčičku.

V hořícím domě zůstala roční dívenka

Blue je kříženec pitbulla a labradora, kterého si před dvěma lety z útulku adoptovala Janet Kelleyová. Žila v domě se svým partnerem a čtyřmi dětmi. Pejsek si všechny členy rodiny hned zamiloval, stejně jako oni jeho. Zároveň se stal dobrým přítelem i jejich rodinné kočičky Smokey. Všichni žili šťastně až do jednoho osudného večera. V ten moment se jim život otočil vzhůru nohama.

Janet se svým přítelem a dvěma nejstaršími dětmi vyrazili na nákup, což zmiňuje také web USAtoday. Doma zůstali jejich dva zbývající potomci, pes a kočka. Všechny měl v tu chvíli na starost matčin bratr. Znenadání však začal celý dům hořet a strýček se snažil všechny přítomné dostat ven. Kvůli hustému černému dýmu, který okamžitě zachvátil celý dům, se mu nepodařilo najít roční holčičku Chantal, která zůstala uvězněná ve své postýlce.

Pes svým štěkotem přivolal hasiče

Okamžitě zatelefonoval své sestře, které vylíčil celou hrůznou situaci, a zalarmoval hasiče. Ti byli do několika minut na místě. A v tu chvíli se projevila statečnost a věrnost čtyřnohého kamaráda, který neváhal a vběhl do hořícího domu. Jak píše web NYpost, pejsek našel nejmladší z dětí a svým štěkotem přilákal hasiče na místo, kde se s Chantal nacházeli. Díky tomu se záchranářům podařilo holčičku vynést ven. Blue jí svým počínáním zachránil život.

Všichni byli naštěstí v pořádku, avšak požár zničil celý dům. Rodina se tak ve vteřině ocitla na ulici. Přespávali tedy ve své dodávce a doufali, že se stane zázrak. A ten se díky dobrým lidem a veřejné sbírce stal. Byly vybrány téměř 2 miliony korun, což umožní rodině začít nový život, ve kterém rozhodně nebude chybět Blue, jehož nyní všichni považují za strážného anděla, který holčičce zachránil život. Stejně se zachovala také fenka, která upozornila na nebezpečí hrozící malému chlapci, ale o tom se na Dámském Deníku dočtete v jiném článku.

Co říkáte na tohoto statečného psa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články