Rodinný pes zachránil 7letému chlapci život. Zničehonic začal bláznit

Speciálně vycvičená fenka začala zničehonic vyvádět a snažila se upoutat pozornost svých majitelů. Zachránila tak život chlapci, jemuž hrozila smrt.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psi jsou neuvěřitelně chytrá a vnímavá zvířata. A právě proto jsou specialisty cvičena v různých oborech. Někteří pomáhají policistům a vojákům odhalovat výbušniny či drogy, jiní jsou zase schopni vycítit nebezpečí, nebo upozornit na různé nemoci. Stejně jako fenka, která takto zachránila život sedmiletému chlapci, svému nerozlučnému kamarádovi.

Chlapec musel být neustále kontrolován

Thomas je sedmiletý kluk, který to již od začátku nemá lehké. Byla mu totiž zjištěna cukrovka 1. typu. Ta mu velmi komplikuje život. Jak popisuje web NZIP, jedná se o onemocnění, kvůli němuž není slinivka břišní schopna produkovat inzulin. Tato porucha je specifická především nekontrolovatelnými vysokými hladinami glukózy v krvi, které lze zvládat injekčním podáváním inzulinu. Velkou hrozbou je tzv. diabetické kóma.

Z tohoto důvodu mu jeho rodiče museli neustále kontrolovat hladinu cukru v krvi. A jako pomocníka mu pořídili kamarádku, fenku špringršpaněla jménem Poppy. Ta byla speciálně vycvičena k tomu, aby díky svému fenomenálnímu čichu rozpoznala chemickou složku, jež je přítomna při vydechování člověka s hypoglykémií. A nebýt jí, možná by už Thomas ani nebyl mezi živými. Zachránila mu totiž život, stejně jako pes, o jehož statečnosti jste si již dříve mohli přečíst.

Pes začal vyvádět, štěkal a snažil se upoutat pozornost

Jak informoval web BBC, po jedné večeři začala Poppy hrozně vyvádět. Na to Thomasovi rodiče okamžitě zareagovali a změřili svému synovi hladinu cukru v krvi. Glukometr však neukázal nic znepokojivého. Fenka však pokračovala v běsnění. Štěkala na chlapcova otce a kroužila kolem něj, aby upoutala jeho pozornost. Byla vycvičená, aby v případě problému varovala své majitele tlapkou. Jelikož ale byla tak vytrvalá a šílená, zkontrolovali rodiče své dítě znovu. Nyní glukometr ukázal šokující hodnoty, chlapci hrozilo nebezpečí diabetického kómatu.

chlapec se psem iZdroj fotografie: Freepik

Rychle mu tedy dali napít sladkého nápoje, aby se mu zvedla hladina cukru. To však nepomohlo, Thomasovi začaly promodrávat rty a celý zbledl. Rychle tedy odjeli do nemocnice, kde mu lékaři na poslední chvíli pomohli dostat cukr do normálu. Jak žena uvedla, jejího syna a Poppy spojuje zvláštní a velmi silné pouto. Vědí, že se na tohoto statečného psa mohou spolehnout a bezmezně mu důvěřují. Je neuvěřitelné, jak dokáží být psi chytří a tak oddaní. Přála bych si, aby každé dítě trpící podobnou nemocí mohlo mít po boku takovéhoto kamaráda.

Co si myslíte o takto vycvičených psech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články