Nejdojemnější video, jaké jste kdy viděli. Stařík na dětském JIP rozdává lásku novorozencům

Když odešel do důchodu, přednášel na univerzitách, ale pořád měl dost volného času. Dobrosrdečný senior s ním naložil opravdu obdivuhodným způsobem.

Ruka novorozence a seniora i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Senioři, kteří po celém Česku docházejí do školek a jeslí číst dětem pohádky, se postupně stávají běžnou součástí života malých capartů. Jeden stařík se ale rozhodl zajít v péči o budoucí generace ještě dál. Má přezdívku JIP dědeček, protože už patnáct let chodí dvakrát týdně na jednotku intenzivní péče chovat nemocná novorozeňata. Záběry zachycující, jak se k nim láskyplně chová, vám vženou slzy do očí.

Ze seniora se stal JIP dědeček

Úctyhodné činnosti se začal mezinárodní marketingový specialista David Deutchman z amerického města Atlanta věnovat po odchodu do důchodu. Přestože ještě přednášel na univerzitách, měl pocit, že má příliš volného času, a chtěl se nějak zaměstnat. Když se zranil při běhu, navštívil rehabilitační centrum. Shodou okolností bylo vedle dětské nemocnice, a tak ho napadlo zeptat se tam, zda nepotřebují dobrovolníka.

smutná seniorka

Osamělost může být pro seniory smrtelná. Hlavním protijedem jsou zážitky s rodinou a přáteli

Ve zdravotnickém zařízení musí nemocné děti často trávit týdny i měsíce. Personál na ně vyjma zdravotní péče nemá dostatek času. Vystresovaní rodiče často mají i zaměstnání a nemohou si dovolit u svých ratolestí trávit celé dny. Dětská nemocnice pomoc dobrovolníka uvítala. Netrvalo dlouho a ze seniora, kterému bylo přes osmdesát, se stal oblíbený JIP dědeček, na kterého zdravotníci i rodiče nedají dopustit.

Je smutný, když je musí vrátit do postýlky

Videa dobrosrdečného důchodce, který s láskou a něhou utěšuje miminka nebo si hraje s nemocnými batolaty, se stala hitem internetu. S každým novorozencem dědeček stráví asi hodinu. Rve mi srdce, když je vracím do postýlky, aby byly zase samy. Myslím, že je důležité chovat miminka, aby se cítila přitulená,“ vysvětlil Deutchaman serveru Today. „Někdy mě poblinkají nebo se počurají, ale to nevadí, je to skvělé,“ poznamenal.

The Baby Whisperer

Meet David Deutchman, a.k.a, the „Baby Whisperer.“ He’s cradled and soothed over 1,200 newborns at Children’s Healthcare of Atlanta.

Zveřejnil(a) Great Big Story dne Čtvrtek 14. prosince 2017

Důchodce si pochvaluje, že jeho dobrovolničení prospívá dětem i jemu samotnému. „Je to úžasné, protože dělám něco, co má smysl,“ řekl televiznímu kanálu ABCNews. JIP dědečka si nemohou vynachválit rodiče ani zdravotníci. „Je to výjimečný člověk a naše děti ho prostě zbožňují. Jsme mu vděční, že je součástí našeho oddělení,“ uvedla zdravotní sestra Elizabeth Mittigaová. Se staráním se o miminka nemá senior v plánu hned tak skončit.

Co si myslíte o tom, co senior pro miminka dělá?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články