83leté babičce chybělo 15 korun na doplacení nákupu potravin. Situaci přihlížel chlapec, který svým činem rozplakal celou prodejnu

Pomoc od cizích většina osob v dnešní době ani nečeká. Této stařence chybělo na zaplacení pár korun a dostala se do nepříjemné situace. Mladík vedle ní poté udělal podivné gesto.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V současné době má většina lidí neustálé internetové připojení, a není pro ně proto problém přeposlat si při nedostatku peníze na účet, i když jsou už v obchodě. Stále se však najdou ti, kteří platí hotově, a pokud u pokladny zjistí, že nemají dostatek peněz, jsou v nepříjemné situaci. U nás v redakci téměř všichni členové platí bezhotovostně a nikomu se ještě nestalo, že by měl nedostatek financí u pokladny. Pan Martin P. z Olomouce nám poslal příběh o tom, jak se jedna stařenka dostala do tíživé situace kvůli nedostatku hotovosti.

Platba kartou má přednost

Martin začal své vyprávění tím, že v osudný den si vzal volno. „Jednoho dne jsem si vzal volno v práci, a protože jsem měl dostatek času, vyrazil jsem na nákupy potravin. V obchodě mě vcelku překvapilo, kolik je zde seniorů, a došlo mi, že obvykle chodím na nákupy až po práci, a proto je nepotkávám, řekl Martin a pokračoval ve vyprávění. „Předtím než jsem šel k pokladně, zkontroloval jsem si ještě pro jistotu na mobilu účet, zda mám dostatek peněz, hotovost u sebe nenosím. Dle webu Deník se v Evropě dlouhodobě tlačí na to, aby se zrušila hotovost.

Stejně jako Martin ani spousta jiných lidí u sebe hotovost nenosí. Nejčastěji tak ovšem platí starší lidé a ti, kteří nemají bankomaty poblíž bydliště nebo po cestě z práce. Martin poté dále sdělil, co zažil v obchodě. „Sehnal jsem vše, co jsem potřeboval, a ve frontě jsem si stoupl za mladíka. Před ním byla ještě stařenka, která se již dostala na řadu u pokladny. Neměla moc věcí, a tak jsem byl rád, že z obchodu budu brzy pryč.“

U pokladny si všiml stařenky, která měla problémy

„Když pokladní namarkovala všechny produkty, řekla starší ženě částku. Ta jí podala peníze. V ten moment ale pokladní upozornila, že chybí ještě 15 Kč. Babička tedy začala prohledávat kabelku, protože v peněžence už nic neměla. Jelikož jsem měl připravenou platební kartu a věděl jsem, že hotovost žádnou nemám, netušil jsem, jak bych mohl pomoci. I přesto jsem ale prozkoumal, zda nemám drobné po kapsách, nebo v tašce. Dle webu SeznamZprávy v roce 2021 proběhlo 1,1 miliardy bezhotovostních plateb. V roce 2022 to už byly 2,3 miliardy.

Nákupní košík iZdroj fotografie: Freepik

Dojemné gesto od mladíka

„Než jsem mohl cokoliv udělat, mladík přede mnou sáhl do kapsy a poté se sklonil k zemi. Následně se zvedl a babičce podal peníze se slovy, že tohle jí upadlo. I pro mě to bylo dojemné gesto a starší žena mu mnohokrát poděkovala. O tom, co jsem zažil, jsem hned poté vyprávěl manželce, protože taková pomoc se nevidí často.“ Tímto sdělením dokončil Martin své vyprávění. O tom, jak si lidé při nákupech pomáhají, jsme psali na Dámském Deníku již dříve v článku, kdy maminka neměla na zaplacení nákupu a pomohla jí žena ve frontě.

Jakým dalším způsobem byste pomohli stařence?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články