Když 8letý chlapec viděl, že jeho spolužák nemá peníze na školní oběd, musel okamžitě začít jednat

Někdy stačí opravdu malý čin k tomu, abyste člověku změnili život. Své o tom ví i osmiletý chlapec, který se nemohl dívat na to, jak se jeho spolužák trápí kvůli jídlu ve škole.

smutný chlapec na schodech i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cayden Taipalus je příkladem jedince s velmi šlechetným srdcem, krásným charakterem a zjevně i skvělou výchovou, neboť se rozhodl vykonat milosrdný čin pro svého spolužáka ve škole. Tento osmiletý chlapec reagoval, když zjistil, že jeho kamarád dostal na oběd pouze sendvič namísto teplého jídla kvůli nedostatku peněz na školním účtu. Jeho matka Amber Melke-Petersová uvádí, že syn byl rozzlobený a požádal ji o radu, jak takovou situaci vyřešit. Nečekal, že tím spustí obrovskou vlnu zájmu.

Dostal skvělý nápad

Jeho matka mu navrhla, že mu pomůže shromáždit peníze pro spolužáka, které budou využity na teplé jídlo ve školní jídelně. Společně vytvořili fundraisingovou webovou stránku s názvem „Pass the Favor: No Kids Go Hungry“ (Předávej lásku: Žádné děti nebudou hladovět). Jakmile byla webová stránka funkční, Cayden požádal okolí, rodinu, přátele a sousedy, aby přispěli na teplé jídlo pro jeho spolužáka. Chtěl tak shromáždit dostatek finančních prostředků, aby jeho kamarád ani další děti už nebyli nuceni jíst na oběd pouze sendvič.

Setkal se s obrovskou podporou 

Chlapec požádal personál jídelny, aby přispěl na účet dětem, které potřebují pomoc. Od začátku projektu již vybral přibližně 6 500 eur (152 000 Kč). Všechny peníze byly využity na pomoc studentům, kteří se nachází v obtížné finanční situaci. Díky tomuto projektu dokázal již pomoci více než 300 studentům. Tento malý chlapec si dal za cíl pokračovat v projektu a zajistit, aby žádné dítě nemuselo zažít den bez teplého oběda. Jeho matka na něj s hrdostí pohlíží a uvádí, že je to skutečný anděl. 

Stačil jediný krok

Někdy jednoduše stačí věci nepřehlížet a začít se jim věnovat. Chlapec koukal každý den na svého smutného spolužáka stejně jako všichni ostatní ve škole. On jediný se ale rozhodl, že začne jednat. A co ho to stálo? Vůbec nic. Trocha snahy, tvorba webových stránek za pomoci maminky a dnes díky němu může mít 300 dětí teplý oběd. Nic není nemožné, stačí jen chtít. Potřebujeme více jedinců na světě, kteří rozumějí důležitosti pomoci a solidarity.

Chlapci za jeho čin tleskáme a jsme velmi rádi, že jsou stále mezi námi lidé, kteří se nebojí podat pomocnou ruku těm, kteří to nejvíce potřebují.

Co na čin chlapce říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články