Mladík s Downovým syndromem si získal srdce tisíců lidí. Jeho výtvory jsou naprosto dechberoucí

Přes svůj syndrom se stal hvězdou sociálních sítí. Spojil své největší životní vášně a ukazuje ostatním, že si mají jít za svými sny.

Muž s Downovým syndromem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Downův syndrom je jeden z typů chromozomové mutace. Jde o tzv. trizomii 21. Běžný člověk má dvacet tři párů chromozomů, svou chromozomální mapu. Lidé s Downovým syndromem mají na jednadvacátém místě tři chromozomy místo dvou. Syndrom je spojený mimo jiné s charakteristickým tvarem obličeje, menším tělesným vzrůstem a vyšší tělesnou hmotností.

Přes půl milionu sledujících

Adam Libby oslavil nedávno své třicáté narozeniny. Navzdory svému syndromu si život užívá plnými doušky. Zkombinoval své dvě největší životní vášně. Vaření a herectví. Spojil je pomocí sociální sítě TikTok. Tam působí pouze necelý rok. O jeho úžasném talentu svědčí fakt, že jeho účet sleduje sedm set šedesát tisíc ostatních uživatelů a fanoušků.

Sympatický kuchař ukazuje lidem po celém světě, že být odlišný není nic špatného. I přes svůj syndrom si plní své sny. Adamův sen odstartoval díky podpůrné skupině, která se nazývá Living Innovation. Tato speciální společnost podporuje osoby všech věkových kategorií a schopností. Avšak hlavně ty s Downovým syndromem. Pomáhá těmto lidem, aby žili kvalitní a spokojený život.

Vášeň pro vaření

Členové podpůrné skupiny Adamovi pomohli se založením samotného účtu na TikToku. Tamní komunitu oslnil svými kuchařskými recepty. Pravidelně natáčí videa, kde vaří a přidává brilantní slovní komentář ke každému kroku. Z Adama sálá vášeň pro vaření a zároveň jeho temperament. Toto spojení funguje jako kouzlo, které přitahuje k nadanému kuchaři stále více pozornosti.

@chefadamlibby Answer @Cranky Crab Comedy and Puppets My original pizza video got over 12M views, and changed my life! #grateful #SimsSelves #downsyndrome #pizza ♬ Chilstep, Indie Folk, Nature Trip – AtagoSounds

Mladý muž dokonce upoutal pozornost tamního kuchaře. Ten mu dal dárek v podobě vlastního kuchařského obleku a speciálního nože. To pozvedlo Adamova videa na mnohem vyšší úroveň. Adam si svou osobností získá každého, kdo zhlédne byť jen kousek jednoho z jeho kuchařských skvostů. Nezbývá nic jiného, než mu popřát mnoho dalších úspěchů i do budoucna.

Které jídlo byste si od něj nechali připravit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články