Stolní hra gigantické hodnoty: Díky použitým materiálům a dokonalému řemeslnému zpracování umělecké dílo

Šachy jsou oblíbenou hrou již po celá staletí. Není to však jen hra samotná, ve které se lze zdokonalovat. I ze samotné šachové sady lze vytvořit umělecké dílo nedozírné hodnoty.

muži hrají šachy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hra králů, tak se také někdy říká oblíbené hře v šachy, které propadly celé generace lidí. Nesměla chybět na žádném královském dvoře. Zatímco obyčejným lidem postačily figurky vyřezávané ze dřeva, v lepší společnosti se dbalo i na vizuální stránku samotné šachovnice a figur. To, co však stvořil australský šperkař, je skutečné umělecké dílo obrovské hodnoty. Takové šachy jsou opravdu jen pro ty nejbohatší.

Nejdražší šachová sada na světě

Šachová sada Pearl Royale Edition je duchovním dítětem australského šperkařského mistra Colina Burna. Díky použitým materiálům a dokonalému řemeslnému zpracování se tyto šachy staly těmi nejdražšími a nejluxusnějšími na světě. Jejich hodnota se šplhá ke 4 milionům dolarů, tedy přibližně 90 milionům korun.

Šachovnice je vyrobena z křišťálového skla zdobeného 18karátovým bílým zlatem. V každém rohu šachovnice je zasazená perla nejvyšší kvality spolu s jemnými diamanty. Jednotlivé figurky jsou uměleckým dílem samy o sobě. Základ tvoří 18karátové bílé zlato, které je pokryto jemnými diamanty nejvyšší kvality.

Na hlavy figur byly použity luxusní perly z australského Jižního moře. Královna s králem mají nádherně vyvedené koruny a dámu také zdobí nádherný límec vykládaný perličkami. Ani spodní stranu figur umělec nijak neošidil. Zdobí ji krásné diamantové ornamenty, které jsou tak jemně vybroušené, že hladce kloužou po povrchu šachovnice.

skleněné šachy iZdroj fotografie: Freepik

Limitovaná edice má jen tři sady, víc jich nebude

Colin Burn vytvořil v této limitované edici celkem tři sady. Všechny diamanty a drahokamy mají certifikaci od předních světových dodavatelů diamantů a svojí kvalitou patří k těm nejlepším na světě. Šperkaři se tak podařilo stvořit skutečně úžasné umělecké dílo, které si právem zaslouží své prvenství na tomto poli. Ruční výroba tří šachových sad mu zabrala několik let.

Jako první měl tu čest šachy vyzkoušet velmistr Fabiano Caruana. Následovala další zvučná jména šachového světa, Robert Hess a Danny Rensch. Lidé toto nádherné dílo veskrze chválí, ale najdou se i tací, kteří nedají dopustit na klasické dřevěné figury. Koneckonců, Burnsovy šachy jsou tak dokonalé, že by možná většina hráčů znervózněla při představě, že je svojí hrou poničí. A tak jim to možná nejvíce bude slušet jako vystavenému uměleckému dílu.

Jak se vám líbí tato nádherná šachová sada?

Zdroj: Luxsphere
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články