Uznávaný psychiatr promluvil: Takhle z vlastních dětí vychováváme grázly

Někteří rodiče si myslí, že pokud jsou tu pro své potomky neustále a chovají se jako jejich kamarádi, je to pro dítě to nejlepší. Uznávaný psychiatr však tvrdí opak a vysvětlil proč.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nikde na světě neexistuje příručka k tomu, jak přesně vychovat dítě, aby z něj v dospělosti byla cílevědomá a samostatná osoba, která se o sebe dokáže postarat sama a má správné morální zásady. U nás v redakci máme členy, kteří jsou již rodiči a jednoduše se snaží, aby ze svých dětí nevychovali špatné osoby. Snaží se jít dětem příkladem a doufají, že jejich výchova je správná. Jeden uznávaný psychiatr jménem David Eberhard nyní řekl, jak to doopravdy je a jaká výchova je tou špatnou.

Psychiatr řekl, jak určitě dítě nevychovávat

David Eberhard je uznávaný švédský psychiatr, který se rozhodl vyjádřit k tomu, jak jsou děti vychovávány. Tento psychiatr podle webu Twice říká, že dnešní rodiče už nejednají jako dospělí. Myslí si, že svému dítěti musí být nejlepším kamarádem, a tak mu vlastně dovolují téměř vše, o co si řekne. Tímto jednáním se chtějí vyhnout dohadům a zároveň chtějí být cool. Jako příklad lze uvést to, že dítěti připravují večeři, kterou chce, ale oni sami ji nechtějí, nebo mu dovolují zapnout televizi, kdykoli si řekne. Výchova bez odporu a vymezování hranic je však špatná.

Život mnoha dospělých se točí kolem dítěte

Podle tohoto specialisty jsou i dnešní rodiče spíše teenagery, protože v životě jejich dětí není nikdo, kdo by jim nastavil hranice. Život mnoha dospělých se točí jen kolem jejich dětí. Dělají vše proto, aby jejich potomek byl spokojen a doma byl klid. V takovém případě ale dítě zjišťuje, že si vlastně může dělat, co chce. Je potřeba si uvědomit, že i v rodině funguje demokracie a ratolest se tím naučí přizpůsobit se situaci. Dále je dobré vzít v potaz, že dospělí mají více zkušeností a dokáží lépe posoudit situaci. Je tedy potřeba se naučit říkat i slovo „ne“.

Děti je potřeba připravit na realitu života

Toto jednání způsobí, že dítě nebude připraveno na život a na tvrdá odmítnutí, která jej čekají. Podle webu Demamici sám Eberhard řekl: „Nepřipravujeme děti dostatečně na život. Klameme je, aby si myslely, že se jim nikdy nic zlého nestane, že existujeme jen pro ně, že jsou nejdůležitější… Způsobujeme jim velkou škodu, protože nakonec nezvládnou ani ten nejmenší problém.“ V případě, že by někdo v této výchově pokračoval dlouhodobě, dojde k tomu, že jeho potomek bude mít zkreslený pohled na život.

Rodiče nevymezují dětem hranice iZdroj fotografie: Freepik

Dnešní potomci nemají respekt k rodičům

Až rodiče těchto dětí zestárnou, dají je jejich potomci do domovů pro seniory. V rodinách, kde děti respektují své rodiče a považují je spíše za vzor než za kamaráda, vezmou své rodiče k sobě domů, kde se o ně budou dále starat až do jejich smrti. O tom, jak je možné ratolesti vychovávat, jsme psali na Dámském Deníku v článku, kde jsou uvedené 2 důležité pilíře správné výchovy dětí.

Jaký styl výchovy máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články